Ryzen 1700 ve GTX 1070 Sistem Düşük Performans Sorunu

ACI-PANCAR

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Ryzen 7 1700 işelemcimi, Asus Crosshair IV Hero anakart, Asus Rog GTX 1070 O8G ekran kartı ve 16GB GSkill Trident Z RGB 3000MHZ RAM'ler ile kullanıyorum. Ancak BF1'de düşük performans sorunum var. Single player modunda hiçbir sıkıntı yok FPS 100 civarı ancak multiplayer 64 kişilik haritalarda yer yer 37.5 FPS'ye iniyor. İşlemcimi 3.0'dan 3.7 'ye kadar overclock yaptım hiçbir şey değişmedi. Örnek olarak, Fao map'inde aynı konumlarda aynı FPS oranını görüyorum. İşlemci kullanım oranı %30 civarında ama ekran kartı kullanımı FPS'nin düştüğü harita konumlarında düşüyor, bu tezatı anlamış değilim. Yani işlemci kullanımı %30, GPU kullanımı %70 - %60 FPS ise 40 civarında. SMT'yi kapadım yeni fark göremedim. DX11 ve DX12 arasında da bir fark göremedim. Oyunu 2560x1080 çözünürlükte ultra'da oynuyorum. Çözünürlük ve grafik ayarlarını kısmama rağmen işlemci ve GPU kullanımı değişmiyor ve FPS patlama ve çatlamaların yoğunlaştığı alanlarda düşüyor ve küçük takılmalara neden oluyor.

Sorum şöyle:
Yazılımsal veya donanımsal bir problem mi var?
Format atıp sistemi tekrar mı kurmalıyım?
Yada Ryzen 7 1700 eski 7 yıllık İ5 işlemcimden daha mı kötü? :)

Ne yazık ki çözülmedi, parçalar serviste şuan.

Merhabalar. Konuyu hortlatmış gibi olacak fakat bende sizinkine benzer bir sıkıntı yaşıyorum ve çözemedim. Ekran kartı kullanımı %98-%99 olmuyor hiçbir zaman. LoL ve CS:GO'da denedim olmadı, denk sistemlerin inceleme videosunda %99 olmasına karşın. GTA 5'de denedim ilk açıldığında kullanım %90 oldu ve bir anda sıcaklık 80 derece oldu sonrasında kullanım %40'a düştü sıcaklık 65 dereceye düştü. Parçaları Vatan Bilgisayar'a götürdüm test yaptılar ve parçalar sağlam bir sorun yok, sorun yazılımsal olabilir bunun için de parçaları servise göndermemiz gerek dediler. Ben henüz parçaları servise göndermedim. Siz sorunu çözebildiniz mi? Son durum nedir?

Sorununuz çözüldü mü?

Merhabalar. Siz konuyla alakadar olmuş yardım etmeye çalışmışsınız. Benim durumuma bir yorumunuz var mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı