MSI GTX 1080 ve Ryzen 7 1700 sistem oyunlarda düşük performans sorunu

Yusuf Can Bayat

Hectopat
Daha fazla  
Daha 1 ay önce Ryzen bir sistem topladım ve almam gereken performansı sistem bana sağlamıyor.

Sistemim şu şekilde:

• Ryzen 7 1700
  • MSI GTX 1080 Gaming X
  • GSkill 8GB 3000MHz
  • MSI B350 PC Mate
  • Corsair 650W Lite

Ben bu sistemle çoğu oyunlarda kasmalar yaşıyorum. Düşük FPS alıyorum adeta sistemimde GTX 1050 Ti varmış gibi hissediyorum. Bunun sebebi ne olabilir? İşlemcim oyun odaklı değil diyeceğim fakat gayet iyi bir işlemci. Bu kadar kötü performans vermesine imkan yok. Bilgisayar maksimum performansta çalışıyor (ekran kartı da). Oyunlarım orijinal ve RAM'i de 2933 MHz de çalıştırıyorum. Bu arada sizin yaptığınız GTX 1080 GTA V testindeki ayarlarla siz 160 FPS alırken ben 45 FPS'i bile görüyorum benchmarkta. İşlemciye OC yapmaya çalıştım fakat stok fan olduğu için 3.8 GHz'ye cektiğimde PC 5 dakika sonra kapanıyor.

Yardımcı olursanız sevinirim. Çünkü ben şu an sistemde hiçbir şey göremiyorum bunlara sebep olabilecek.

1080P'de oynuyorsan, o ekran kartı o çözünürlük için çok düşük, evet düşük olabilir farkındayım fakat oyunlarda 1080P Ultra'da 45 FPS görmem normal mi bence hiç değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki ayarlarla benchmark yaptığımda ben 45 FPS'i görüyorum, adamlar 100-160 FPS arası oynuyor bence hiç normal değil. Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p 75hz. Ama bu oyunlarda kasıcağı anlamına gelmez attığım technopat incelemesine bakın lütfen.

Her şey tamamen güncel olmasına rağmen hangi ayarları denediysem ultrada MSAA' yı açtım kastı, MSAA' yı kapattım FXAA'yı açtım yine kasıyor. GPU kullanımı %40' ta sürekli bu soruna çözüm bulabilecek birisi yok mu ?

GPU yükü çok düşük geldi bana. Bunun yanında bende de benzer bir sorun var BF1 Mafia 2 ETS 2 hangi oyun olursa olsun 60FPS sabit alıyorum. V-Sync vesairede açık değil sistem GTX 1080 R7 1700. Neden böyle acaba?

GTX 1070 ve üstü ekran kartları için 16 gb ram ve üstü kullanılmalı. Büyük ihtimalle yetersiz performans ram den kaynaklanıyor. Bir 8 lik ram daha alın sorununuz %99 çözülecektir. :)

Oyun esnasında CPU kullanımına ve RAM kullanımını kontrol edin sorun hangi parçada onu tespit etmek gerek. Herşeyiniz güncel ise ve FPS kilidi yoksa sorun teknik bir sorun olabilir

GPU yükü çok düşük geldi bana. Bunun yanında bende de benzer bir sorun var BF1 Mafia 2 ETS 2 hangi oyun olursa olsun 60FPS sabit alıyorum. V-Sync vesairede açık değil sistem GTX 1080 R7 1700. Neden böyle acaba?
Hocam bende ETS2'de sizin gibi sorun yaşıyorum. R5 1600 ve Asus Rog Strix GTX1070 kullanıyorum. FPS 50-60 civarlarında. Şehir dışında en fazla 80 oluyor ve anlık FPS düşüyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı