Ryzen 1700 vs i7 6700K

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
R7 1700 daha iyidir. İ7 6850K işlemciden daha güçlü bir işlemci.

Nasıl olur da 6700K ile 5960X aynı performansı gösterir iken, 5960X ile aynı veya azıcık daha fazla performans gösteren Ryzen işlemci 6700K'dan "çok" daha düşük performans gösterir. Hadi açıkla!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses yok! Harıl harıl 5960X vs Ryzen = aşırı düşük Ryzen performansı videosu aranıyor...

@CJack60

Ses yok değil, görevi var. Moderatör o hatırlatmam gerek belki. Bence de haksız ama sürekli buraya da bakamaz yani.

Kullanıma, ortama, ihtiyaca ve bütçeye göre seçim yapılmalı. Hangi amaçla kullanılacaksa ona göre seçin işlemcinizi. Arkadaşlar hangisinin ne tür konuda iyi olduğunu gayet güzel (!) bir şekilde belirtmiş.

Boş tartışma yapmaktansa kaynaklarla birlikte avantaj/dezavantaj açıklaması çok daha yardımcı olacaktır.

Ayrıca belirteyim, ben de tercih edecek olsam şu durumda Intel tercih edebilirdim. Ryzen sistemlerde yaşanan sorunlarla ilgili açılan konular çok daha fazla.

Sonuçlar ortada. Gidip konuya 5960X'i dahil etmişsin... Neden Intel vs Intel? Neden AMD vs Intel değil? Neden 1800X değil? Çünkü oyun performansı vasat durumda. Ki bu bir gerçek.

5960X ile aynı veya azıcık daha fazla performans gösteren Ryzen işlemci 6700K'dan "çok" daha düşük performans gösterir. Hadi açıkla!

Aynı veya azıcık mı? Aşağıdaki videoda test sonuçları öyle göstermiyor ama. 5960X fark atıyor birçok oyunda. Demek ki Intel oyunlarda daha başarılı. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aynı şekilde 7700K'da.

Sonuç olarak ikisi de eziyor. Bu durumdan çıkartılabilecek dersi de benim söylemem gerekmez herhalde. :)

Ryzen performansı videosu aranıyor...
Maalesef gerçekleri görmemiş biri için saatlerce video arayıp atacak zamanım yok. Olsa bile değeceğini düşünmüyorum. Ama hatırın için iki tane video bıraktım. :) Senin tarzından. ;)

Kısacası kendi kendinizi kandırmayın. Mantıklı bir biçimde hareket edin. Madem konuyu farklı yere taşıyacaksınız, neden giriyorsunuz bu tartışmaya? Anlamıyorum yani. Gider adam R7 1700'ün videolarını atmaz, 5960X'i atar. O şekilde tutunmaya çalışıyor halbuki.

Her neyse. Konu sahibi arkadaş gerekli cevabı alamamışsa tekrardan konu açabilir. Konunun gereksiz yere uzamasına lüzum yok.

Ryzen 7 1700 genel olarak daha performanslı, i7-7700K oyunlarda biraz daha fazla FPS veriyor. Ben olsam Ryzen 7 1700'ü tercih ederdim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı