Ryzen 1700x ve GTX1080 Oyunlarda FPS 60'ın Üzerine Çıkmıyor

ayberk2323

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bütün oyunlarda 1080P çözünürlükte FPS değerleri 60 kare üzerine çıkamıyor. Driverların tamamı güncel. Problem neden kaynaklanıyor acaba ?

Not: Dün sistem toplayan bir arkadaşımın Ryzen 1600 ve GTX1070 sistemi de aynı durumda.

V-ysnc kapalı bilgisayarı render için kullanıyorum arada oyun oynuyorum söylediklerinizi deneyeyim. 4k tv de hitman 27 FPS dolaylarında geziyor. 1080p de hitman benchmark 45 FPS dolaylarında geziyor.

MSI Afterburner OSD ayarlarını tanımlayarak CPU ve GPU kullanımlarını bizimle paylaşabilir misiniz? Mümkün olduğu kadar fazla oyunda deneyin. FPS'in 60'ın üstüne çıkmayıp 60'ta sabit kaldığı oyunlar için herhangi bir problem olduğunu söylemek yanlış olabilir.

MSI Afterburner OSD ayarlarını tanımlayarak CPU ve GPU kullanımlarını bizimle paylaşabilir misiniz? Mümkün olduğu kadar fazla oyunda deneyin. FPS'in 60'ın üstüne çıkmayıp 60'ta sabit kaldığı oyunlar için herhangi bir problem olduğunu söylemek yanlış olabilir.
GTA 5 1080P ULTRA: 120 FPS civarında ancak anlık 20 FPS'lere düşüyor.
Hitman 2016 1080P ULTRA Benchmark : 40-60 arası
Tomb Raider Syria Benchmark : 32 FPS ortalama minimum 1.69 FPS
Hepsinde İşlemci kullanımı %40 civarında.

Nvidia Denetim Masasındaki 3D ayarları kısmındaki düşey senkronizasyonu kapatmayı dene.
Denedim ama maalesef değişen bir şey olmadı.

İşlemciden çok GPU kullanımı önemli. GPU kullanımı nedir? Ayrıca anlık takılmaların sebebi farklı olabilir. Isınma, disk ya da RAM buna sebebiyet verebilir.
GPU kullanımı %90 ve üstünde çalışıyor. Ram 6 GB dolaylarında sistem sıcaklığı 30 derece CPU sıcaklığı maksimum 55 derece oluyor. Zaten CPU sıcaklığı %100 yük altındayken 20 dakika sonra 56 derece gördüm. Disk SSD kullanıyorum. Baktığınızda her şey olması gerektiğinden daha iyi ancak, anlamsız bir yavaşlık var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı