Ryzen 2200G günümüz oyunları için yeterli mi?

2200G kullanıcısı olarak açıklayayım, eğer tek kanal ile kullanacaksanız yetersiz.

Çift kanal ile 2200G Döner ile Ayran gibi birisi yoksa asla tam verimi alamıyorsunuz.

Çift kanal olarak performansını söyleyeyim, eğer grafik takıntınız yoksa 720P ayarlarda oynadığınız oyuna göre değişir ortalama bir performans veriyor tabi fiyatına göre karşılaştırıyorum. Üstelik Vega 8 oyunlarda yetmese bile ileride ekran kartı takabiliyorsunuz. Fakat önerir miyim? 2021 koşullarına göre güçsüz bir işlemci varsa daha iyi seçeneklere bakın.

Günümüzdeki yeni çıkan oyunların tamamını rahat oynatmaz. En azından hepsinde 40 FPS 720P veremez. Ama CS, Lol, GTA 5, Valorant, FİFA, PES, Forza Horizon 4 gibi oyunları rahat oynatır.

Bazı müşterilerimin yaptığı Çok büyük hatalardan birini açıklayacağım sizlere Tecrübe ve Önemli bilgi içermektedir. Dikkatli okuyun,

AMD APU'ları maalesef Hangi modeli kullanırsanız kullanın 4000 serisi dahil Harici ekran kartlarıyla maalesef %100 uyumlu çalışmıyor L3 Önbelleği sebebi ile Bu sebepten Genelde Oyuncuların yaptığı en büyük hata Şimdi APU sistem kurayım ileride Darboğaz yapmayacak bir GPU kart alır yanına takar devam ederim. Ancak o iş öyle olmuyor Ryzen 3400G'den örnek vereyim adam sistemi topluyor. 3400G işlemcili aradan 2 yıl geçiyor yanına GTX 1660 Super takıyor. İnternette 1660 Super'in testlerinde 100 FPS alıyorken kendisi Max 60 alabiliyor ve sinirleniyor. Darboğaz yaptığını düşünerek işlemciyi değiştiriyor tabii ki APU değil Normal alıyor ve düzeliyor. Daha sonra Zannediyor ki Darboğazdan kaynaklı vs İşin özü bu değil arkadaşlar. Olay APU işlemcilerin L3 önbelleğinin düşük olmasından kaynaklı Harici Ekran kartlarına %100 destek sağlayamaması. Bu durum Sadece Intel işlemcilerde Geçerli değil i310100 UHD630 Grafik birimine sahip İşlemci ile ileride 1660 Super geçerseniz %100 uyumlu ve tam performans alarak yola devam ediyorsunuz.

Tabi burada 3400 G seçerken GPU gücüne Aldanarak aslında ileriye yatırım şansınızı kaybediyorsunuz.

Bunlara dikkat edelim lütfen... İyi günler

2200G kullanıcısı olarak açıklayayım, eğer tek kanal ile kullanacaksanız yetersiz.

Çift kanal ile 2200G döner ile ayran gibi birisi yoksa asla tam verimi alamıyorsunuz.

Çift kanal olarak performansını söyleyeyim, eğer grafik takıntınız yoksa 720p ayarlarda oynadığınız oyuna göre değişir ortalama bir performans veriyor tabii fiyatına göre karşılaştırıyorum. Üstelik Vega 8 oyunlarda yetmese bile ileride ekran kartı takabiliyorsunuz. Fakat önerir miyim? 2021 koşullarına göre güçsüz bir işlemci varsa daha iyi seçeneklere bakın.

Hocam bence Intel o kadar da sıkıntı yapmaz.
Sizdeki anakartı önerir misiniz?
Performansı nasıl?(soğutma falan)
O anakartı çok merak ediyorum 600 liraya koskocaman blok.

Bazı müşterilerimin yaptığı Çok büyük hatalardan birini açıklayacağım sizlere Tecrübe ve Önemli bilgi içermektedir. Dikkatli okuyun,

AMD APU'ları maalesef Hangi modeli kullanırsanız kullanın 4000 serisi dahil Harici ekran kartlarıyla maalesef %100 uyumlu çalışmıyor L3 Önbelleği sebebi ile Bu sebepten Genelde Oyuncuların yaptığı en büyük hata Şimdi APU sistem kurayım ileride Darboğaz yapmayacak bir GPU kart alır yanına takar devam ederim. Ancak o iş öyle olmuyor Ryzen 3400G'den örnek vereyim adam sistemi topluyor. 3400G işlemcili aradan 2 yıl geçiyor yanına GTX 1660 Super takıyor. İnternette 1660 Super'in testlerinde 100 FPS alıyorken kendisi Max 60 alabiliyor ve sinirleniyor. Darboğaz yaptığını düşünerek işlemciyi değiştiriyor tabii ki APU değil Normal alıyor ve düzeliyor. Daha sonra Zannediyor ki Darboğazdan kaynaklı vs İşin özü bu değil arkadaşlar. Olay APU işlemcilerin L3 önbelleğinin düşük olmasından kaynaklı Harici Ekran kartlarına %100 destek sağlayamaması. Bu durum Sadece Intel işlemcilerde Geçerli değil i310100 UHD630 Grafik birimine sahip İşlemci ile ileride 1660 Super geçerseniz %100 uyumlu ve tam performans alarak yola devam ediyorsunuz.

Tabi burada 3400 G seçerken GPU gücüne Aldanarak aslında ileriye yatırım şansınızı kaybediyorsunuz.

Bunlara dikkat edelim lütfen... İyi günler
Athlon 3000G RX 550 besler mi peki?

Athlon 3000G RX 550 besler mi peki?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O işlemci deli diyorum sana.
2 çekirdeğin dibi.
Anlatılmaz o işlemci.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
En iyisi sana bunu verim.

Hocam bence Intel o kadar da sıkıntı yapmaz.
Sizdeki anakartı önerir misiniz?
Performansı nasıl?(soğutma falan)
O anakartı çok merak ediyorum 600 liraya koskocaman blok.
Güzel anakart ben seviyorum anakartımı. Önerir miyim? O fiyata daha iyileri yoksa öneririm.

Soğutma performansı çok hoşuma gidiyor. İşlemci 80 dereceye yaklaşırken anakart gördüğüm verilere göre 40 derece de falan takılıyor.

Bu anakartta bir de Dual BIOS olsaydı mükemmel olurdu. Tek şikayetim yazılımlar Gigabyte'ın yazılımları asla bir Msi ya da Asus kalitesinde değil. Stabilite konusunda sorun yok yani uygulamaları sorunsuz çalışıyor fakat ara yüz tasarımlarına facia diyebilirim Türkçe çeviri olarakta pek iyi bir iş çıkarılmamış.

Neyse, konu sapmasın. İntel işlemcilerde ne kadar sorun çıkar bilmem fakat Anakart ve RAM olayı bile AMD'nin kazanmasını sağlıyor. Bence 2200G oyun için kullanılacak bir işlemci değil ya ofis işleri için vs. kullanacaksınız ya da geçici işlemci olarak kullanacaksınız.

O işlemci deli diyorum sana.
2 çekirdeğin dibi.
Anlatılmaz o işlemci.
En iyisi sana bunu verim.
Warzone'da 60 FPS'ye kadar darboğaz yapmıyor, ilginç.

AMD'nin APU'ları yetersiz değil yanlış bilgi vermeyin Vega 11 veya 8'in oyun testlerine bakın.

Gelecek düşünüyorsan APU çöp bu yüzden Intel.
Intel adam ya her işlemcisine en kötü bir şey koyuyor adam. Ekran kartsız her işlemcisinde neredeyse görüntü alırsın. Intel'in bu huyunu seviyorum.
AMD sadece yılda bir "g" serisi çıkarır, onlar da çöp.
Warzone'da 60 FPS'ye kadar darboğaz yapmıyor, ilginç.
Ben boşa konuşmam.
Anlatılmaz o işlemci.
Deli o işlemci OC yaptın mı bir de uf yani.

@mr.esat benden sana gelsin.

Geri
Yukarı