Ryzen 2200G sistem toplama

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben PC topluyorum fakat son zamanda duyduğum bir şey için kararsız kaldım. Aldığım parçalar şunlar:
  • 1050 Ti Asus Cerberus
  • James Donkey 240 GB SSD
  • Rampage Carisma v1
  • Rampage RMP-600-80P 600W 80PLUS bunlar almış olduğum parçalar.
Almayı düşündüğüm parçalar ise:
  • 8 GB 3000 MHz DDR4 XPG Spectrix D41 RGB
  • Asus Prime B350M-A
  • Ryzen 3 2200G
Bunları da 1 hafta içinde alıp bir an önce kurmak istiyorum. Uyumsuzluk yaratacak birşey var mı? Özellikle de RAM sorunu oluyormuş Ryzen işlemcilerde başka RAM öneriniz var mı?
Onun dışında başka önerileriniz var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart olarak indirime girmişken bunu tercih edebilirsiniz; MSI B350M PRO-VD PLUS AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz (O.C.) USB 3.1 Anakart

RAM olarak da bunu tercih edebilirsiniz; Adata DDR4 8GB 3000MHz SINGLE XPG GAMMIX D10 RED Ram (AX4U300038G16-SRG)

Yaklaşık 150₺ daha ucuza halletmiş oluyorsunuz. Bu 150₺ ile SSD ekleyebilir, aldığınız güç kaynağını satıp üstüne ekleyerek kaliteli bir güç kaynağı alabilirsiniz.

BIOS güncellemesi yapmaları lazım. Yapmaları için biraz zorlarsınız, yapmazlarsa internetten alırsınız. "Yapmazsanız almam" dediğiniz zaman yaparlar zaten :)

Son düzenleme:
Sırf rgb olsun diye o RAM i seçmiştim ve anakartı araştırdım gaming sınıfında yer alıyor ve ileriye dönük olması için o anakartı seçmiştim asus marka almak istiyorum anakartı ?

SSD'yi unutmuşuz.

Sırf RGB olsun diye
Asus marka almak istiyorum
Önerilerim bütçe dostuydu. Bütçe varsa biraz da işin zevkine kaçılabilir. Parçaları alabilirsiniz. Attığım anakart da ileriye dönük bu arada.

Anakart olarak bunu tercih edebilirsiniz o zaman (Hem renkleri daha göze hitap ediyor hem de ATX kasanızın anakart için ayrılmış yerin hepsini kaplıyor, işinize yaramayacak fazladan özellikleri de mevcut); Asus PRIME B350-PLUS Amd B350 3200+MHz DDR4 Soket AM4 ATX Fiyatı
Hepsiburada BIOS güncellemesi yapmaz. Almak isterseniz servise yollayarak ya da elinde birinci nesil Ryzen işlemci olan bir bilgisayarcıda da yaptırabilirsiniz.

SSD'yi unutmuşuz.

Önerilerim bütçe dostuydu. Bütçe varsa biraz da işin zevkine kaçılabilir. Parçaları alabilirsiniz. Attığım anakart da ileriye dönük bu arada.

Anakart olarak bunu tercih edebilirsiniz o zaman (Hem renkleri daha göze hitap ediyor hem de ATX kasanızın anakart için ayrılmış yerin hepsini kaplıyor, işinize yaramayacak fazladan özellikleri de mevcut); Asus PRIME B350-PLUS Amd B350 3200+MHz DDR4 Soket AM4 ATX Fiyatı
Hepsiburada BIOS güncellemesi yapmaz. Almak isterseniz servise yollayarak ya da elinde birinci nesil Ryzen işlemci olan bir bilgisayarcıda da yaptırabilirsiniz.

Image1529174790.200040.jpg

Image1529174807.826822.jpg

Bunlar arasında hangisini önerirsiniz?

İkincisi.

BIOS güncellemesi için sistemi çalıştırmanız lazım. Sistemi çalıştırmak için de birinci nesil Ryzen işlemci lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı