Ryzen 2200G sistem toplama

• Konuyu başlatan kopsil
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 963

kopsil

Hectopat
Ryzen 2200G 2.el alıcam 500 lira. Biraz daha koyup 2400G de alabilirim 700 civarında. Anakart bu da olabilir Anakart2. PSU, Harddisk (ilerde SSD alıcam), Kasa 2xRAM'de değişiklik yapabiliriz. Ama fiyatı çok olmaması lazım. Önerilerinizi bekliyorum.

Bütçe 2000 civarı bunları bu fiyatlarından biraz daha uyguna alacağım. Bilginiz olsun. Ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur.
Yardımcı olacak yok mu?

Son düzenleme:
Ekran kartı şuanlık alamam yaza doğru almayı düşünüyorum. Psu önerebilirsiniz o fiyatlara, Dark N10 kasa bütçeyi aşıyor şuanlık onuda ikinci el temiz bulabilirsem alabilirim.

@Jira

Ryzen 2200G 2.el alıcam 500 lira. Biraz daha koyup 2400G de alabilirim 700 civarında. Anakart bu da olabilir Anakart2. PSU, Harddisk (ilerde SSD alıcam), Kasa 2xRAM'de değişiklik yapabiliriz. Ama fiyatı çok olmaması lazım. Önerilerinizi bekliyorum.

Bütçe 2000 civarı bunları bu fiyatlarından biraz daha uyguna alacağım. Bilginiz olsun. Ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur.
Yardımcı olacak yok mu?
O PSU ve kasa yerine bunu alın.
Cooler Master MasterBox MB501L 600W Carbon Dizayn Pencereli MidTower Siyah Kasa
Sizin tercih ettiğiniz bileşenler ile arasında 130 TL fiyat farkı var. Kesinlikle o farkı ödemeye değer.

Yardımcı olacak yok mu?
Size bir tavsiyede bulunmak isterim. Kasayı hurdacı veya eskici yerlerden alın (idarelik). Daha sonra eliniz bollaştığı zaman istediğiniz kasayı alırsınız. Şu psu işinize yarar. Nanokatalog'da bulunan gigabyte anakart güzel fazlasıyla işinizi görecektir.
Bilgisayarda psu gerçekten şakaya gelmez. Sizi binlerce lira zarara uğratabilir. Gerekirse hurdacıdan 5 TL'ye kasa alıp, kullanın ama psu ucuz almayın.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-03-02-02-03-29-377_com.android.chrome.png
    Screenshot_2019-03-02-02-03-29-377_com.android.chrome.png
    246,3 KB · Görüntüleme: 41
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı