Ryzen 2600 12NM RX 580 Nitro 4 GB düşük FPS

Daha fazla  
Windows orijinal. Ekran kartı yazılımı güncel. RAM 16 GB. Oyunda işlemci kullanımı %20 ekran kartı ise %100. sizce neden düşük FPS alıyorum? Not: Ryzen 1600 12NM. RAM Corsair 3200 MHz ancak 2133 MHz çalışıyor. Anakartın BIOS'u izin vermiyor yeni yaptığım güncelleme yüzünden. Anakartım MSI B450 PRO VDH Plus.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows orijinal. Ekran kartı yazılımı güncel. RAM 16 GB. Oyunda işlemci kullanımı %20 ekran kartı ise %100. sizce neden düşük FPS alıyorum. Not: Ryzen 1600 12NM. RAM Corsair 3200 MHz ancak 2133 MHz çalışıyor. Anakartın BIOS'u izin vermiyor yeni yaptığım güncelleme yüzünden. Anakartım MSI B450 PRO VDH Plus.
Ekran kartı yüzde 100 ise orada bir sorun yoktur. Bence düşük FPS alıyorsanız bunun tek sorumlusu RAM olabilir. Neden 3200MHz olmuyor anlamadım.

Hangi oyunlarda, kaç FPS alıyorsunuz?
Metro exodus.
Ekran kartı yüzde 100 ise orada bir sorun yoktur. Bence düşük FPS alıyorsanız bunun tek sorumlusu RAM olabilir. Neden 3200MHz olmuyor anlamadım.
Klasik Corsair markası. O kadar uğraştım almamak için bu markayı ama fiyat nedeni yüzünden mecbur aldım. Msı B450 PRO VDH PLUS anakrtımdane yaptıysam bi türlü 3200 mhz çıkaramadım. Bu sıkıntı benim için yeni değil daha öncede yaşadım bu sıkıntıları bu markada.

Son düzenleme:
Metro exodus.

Klasik Corsair markası. O kadar uğraştım almamak için bu markayı ama fiyat nedeni yüzünden mecbur aldım. Msı B450 PRO VDH PLUS anakrtımdane yaptıysam bi türlü 3200 mhz çıkaramadım. Bu sıkıntı benim için yeni değil daha öncede yaşadım bu sıkıntıları bu markada.
Bende de Corsair var direk XMP açıp 3000MHz yapmıştım. Sizde XMP seçeneği mi yok yoksa XMP açınca hata mı veriyor ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı