RX 580 4 GB ve i3 9100F Hitman düşük FPS

rechtssprechung

Hectopat
Merhabalar, son konularda bir arkadaş bahsetmiş, Hitman'da ayarlar değişse dahi düşük FPS alıyorum ben de. Sistemim;

GPU: ASUS Dual Radeon RX 580 4 GB OC.
CPU: i3 9100F.
RAM: 1x8 GB Kingston DDR4 2400 MHz.
Anakart: ASUS Prime H310M k-r2.0.
PSU: Rampage 500W 80+

Sizce problem RAM'in 8 GB olması mı? Dying Light gibi oyunlarda da anlık droplar yaşadığım oluyordu, Watch Dogs 2 keza öyle, RAM uyarısı veriyor, Rust RAM uyarısı veriyor ve neredeyse sunucuya 15 dakika gibi bir sürede giriyorum, bazen daha fazla. Sizce tek eksik RAM mi? RAM aldıktan sonra sistemim ortalama güçte, WD2, Rust gibi oyunları oynatabilecek düzeye erişir mi?

Merhabalar, son konularda bir arkadaş bahsetmiş, Hitman'da ayarlar değişse dahi düşük FPS alıyorum ben de. Sistemim;

GPU: ASUS Dual Radeon RX 580 4 GB OC.
CPU: i3 9100F.
RAM: 1x8 GB Kingston DDR4 2400 MHz.
Anakart: ASUS Prime H310M k-r2.0.
PSU: Rampage 500W 80+

Sizce problem RAM'in 8 GB olması mı? Dying Light gibi oyunlarda da anlık droplar yaşadığım oluyordu, Watch Dogs 2 keza öyle, RAM uyarısı veriyor, Rust RAM uyarısı veriyor ve neredeyse sunucuya 15 dakika gibi bir sürede giriyorum, bazen daha fazla. Sizce tek eksik RAM mi? RAM aldıktan sonra sistemim ortalama güçte, WD2, Rust gibi oyunları oynatabilecek düzeye erişir mi?
Ram yetmiyor ise RAM al.

Ne kadar FPS alıyorsun, normalde kaç FPS alıyorsun, bunları söylersen iyi olur. Oyun içi değerlerinizi atar mısınız? Üstelik ekran kartı sürücüleriniz güncel mi?

Selamlar öncelikle.

Sorularının üstünden teker teker geçeceğim.

Rust'ta bir sunucuya 15 dakikada girmenin sebebi oyunun HDD'ye kurulu olmasıdır. Rust HDD'de cidden çok sıkıntılı çalışan bir oyun, oyunu HDD'de kurulu olan insanlar sunucuya 15 - 20 dakika arası bekleyerek girebiliyorlar. Oyunu SSD'ye kurarsınız — O sistemde SSD'nin olduğunu varsayıyorum. — sunuculara 2 -3 dakika arası gibi bir sürede bağlanabileceksiniz. Oyunda bellek hatası almanızın sebebi ise Rust'ın en az 10 GB bellek istemesidir. Bu sorunu çözmek için bellek yükseltmeniz gerek. Tabii küçük haritali sunuculara girerseniz bellek uyarısı vermeyecektir, sadece büyük haritaya sahip sunucularda 8 GB belleğe sahip kullanıcılarda uyarı veriyor.

Hitman için anlık FPS düşüşleri bellek kaynaklı olabilir, bellek yükseltmek faydalı olacaktır.

Watch Dogs 2 için minimum istenilen bellek 6 GB, Dying Light ise 4 GB. Teknik olarak bu 2 oyuna da yeterli. Dying Light'ı 4 GB bellekli bilgisayarlarında rahat çalıştıran arkadaşlarım var. Burada direkt sorun bellek olmayabilir. Oyun içi değerlerinizi gözlemleyin, sürücü güncellemesi yapın. Oyun içi değerlerinizi buraya atabilirsiniz. Her ayarda aynı FPS almak darboğaz gibi duruyor.

Şunu belirtmeliyim ki yeni bir 8 GB bellek almak performansı her halükarda arttıracaktır. Kısacası bellek arttırmanızı öneririm.

Ne kadar FPS alıyorsun, normalde kaç FPS alıyorsun, bunları söylersen iyi olur. Oyun içi değerlerinizi atar mısınız? Üstelik ekran kartı sürücüleriniz güncel mi?
Merhabalar, Hitman'da ayarları değişsem dahi 45 FPS'de kalıyor. Ultra ayarlarda da, düşükte de aynı. Dying Light'ta Free-SYNC ile 76 FPS değerine sabitliyorum, bazı sahnelerde 45-50'lere drop yiyorum örneğin. Ekran kartı sürücülerimi Radeon Software üzerinden sürekli kontrol ediyorum.

Selamlar öncelikle.

Sorularının üstünden teker teker geçeceğim.

Rust'ta bir sunucuya 15 dakikada girmenin sebebi oyunun HDD'ye kurulu olmasıdır. Rust HDD'de cidden çok sıkıntılı çalışan bir oyun, oyunu HDD'de kurulu olan insanlar sunucuya 15 - 20 dakika arası bekleyerek girebiliyorlar. Oyunu SSD'ye kurarsınız — O sistemde SSD'nin olduğunu varsayıyorum. — sunuculara 2 -3 dakika arası gibi bir sürede bağlanabileceksiniz. Oyunda bellek hatası almanızın sebebi ise Rust'ın en az 10 GB bellek istemesidir. Bu sorunu çözmek için bellek yükseltmeniz gerek.

Watch Dogs 2 için minimum istenilen bellek 6 GB, Dying Light ise 4 GB. Teknik olarak bu 2 oyuna da yeterli. Dying Light'ı 4 GB bellekli bilgisayarlarında rahat çalıştıran arkadaşlarım var. Burada direkt sorun bellek olmayabilir. Oyun içi değerlerinizi gözlemleyin, sürücü güncellemesi yapın. Oyun içi değerlerinizi buraya atabilirsiniz.

Şunu belirtmeliyim ki yeni bir 8 GB bellek almak performansı her halükarda arttıracaktır. Kısacası bellek arttırmanızı öneririm.
Yanıtınız ve değerli vaktiniz için teşekkürler. SSD ile başlayamadım bütçe kısıtından dolayı fakat SSD siparişim kargoda, yaklaşık 3 gün önce sipariş verdim. RAM için ise Perşembe günü sipariş vereceğim. Fakat anlamadığım durum, Benchmark testlerinde vesaire insanlar aynı donanımlarla sorunsuz şekilde oyunu oynarken benim droplara maruz kalmam. Oyun içi değerler için MSI Afterburner tarzı bir program kurup sizlere ileteceğim. Sanırım o şekilde yorumlaması daha basit olacaktır.

Ram uyarısı veriyor diyor okuduysan. Ayrıca Rust minimum sistem gereksinimi 10gb RAM.
Rust'ta yetersiz RAM dolayısı ile küçük haritalar tercih etmemin oyun deneyimimi akıcı hale getireceğini anlatan bir uyarı ile karşılaşıyorum. WD2'de de aynı şekilde yeterli RAM kalmadığını belirtiyor.
Hitman'de RAM uyarısı veriyor demiyor dikkatlı okuduysan :(
Bahsettiğiniz gibi, Hitman'de herhangi bir uyarı ile karşılaşmıyorum. FPS hangi ayar olursa olsun 40-45 aralığında seyrediyor. Ultra'da da öyle, en düşük ayarlarda da.

Yeni konular

Geri
Yukarı