RX 580 4 GB ve i3 9100F Hitman düşük FPS

rechtssprechung

Hectopat
Merhabalar, son konularda bir arkadaş bahsetmiş, Hitman'da ayarlar değişse dahi düşük FPS alıyorum ben de. Sistemim;

GPU: ASUS Dual Radeon RX 580 4 GB OC.
CPU: i3 9100F.
RAM: 1x8 GB Kingston DDR4 2400 MHz.
Anakart: ASUS Prime H310M k-r2.0.
PSU: Rampage 500W 80+

Sizce problem RAM'in 8 GB olması mı? Dying Light gibi oyunlarda da anlık droplar yaşadığım oluyordu, Watch Dogs 2 keza öyle, RAM uyarısı veriyor, Rust RAM uyarısı veriyor ve neredeyse sunucuya 15 dakika gibi bir sürede giriyorum, bazen daha fazla. Sizce tek eksik RAM mi? RAM aldıktan sonra sistemim ortalama güçte, WD2, Rust gibi oyunları oynatabilecek düzeye erişir mi?

Yanıtınız ve değerli vaktiniz için teşekkürler. SSD ile başlayamadım bütçe kısıtından dolayı fakat SSD siparişim kargoda, yaklaşık 3 gün önce sipariş verdim. RAM için ise Perşembe günü sipariş vereceğim. Fakat anlamadığım durum, Benchmark testlerinde vesaire insanlar aynı donanımlarla sorunsuz şekilde oyunu oynarken benim droplara maruz kalmam. Oyun içi değerler için MSI Afterburner tarzı bir program kurup sizlere ileteceğim. Sanırım o şekilde yorumlaması daha basit olacaktır.
Rust minimum sistem gereksinimi 10gb RAM bu nedenle takılıyor. Diğer oyunlarda da geçerlidir. Arka planda birşey açıksa o da kullanır. Kısacası 8gb RAM alsan çok iyi olur.

Yanıtınız ve değerli vaktiniz için teşekkürler. SSD ile başlayamadım bütçe kısıtından dolayı fakat SSD siparişim kargoda, yaklaşık 3 gün önce sipariş verdim. RAM için ise Perşembe günü sipariş vereceğim. Fakat anlamadığım durum, Benchmark testlerinde vesaire insanlar aynı donanımlarla sorunsuz şekilde oyunu oynarken benim droplara maruz kalmam. Oyun içi değerler için MSI Afterburner tarzı bir program kurup sizlere ileteceğim. Sanırım o şekilde yorumlaması daha basit olacaktır.
Oyun içi değerlerinizi paylaşırsanız yardımcı olunacaktır. SSD gelince Rust'ı SSD'ye kurun, sunuculara hızlıca girdiğinizi gözlemleyeceksiniz.

ben de aynı sorunu yaşamıştım. Keza Ac Orıgıns falan. Var birkaç oyun daha. Oyunu ultrada 40-50 lowda da aynı fps alıyordum hemen hemen. Hatta drop yiyordum lowa çekince. Sanırım ram'den dolayı. Tek kanalsa eğer. Ekran kartı düzgün çalışmıyor. Yüzde 50-60'larda geziyor. Çift kanal yapın.

Rust minimum sistem gereksinimi 10gb RAM bu nedenle takılıyor. Diğer oyunlarda da geçerlidir. Arka planda birşey açıksa o da kullanır. Kısacası 8gb RAM alsan çok iyi olur.
Perşembe günü RAM siparişimi de vereceğim SSD'nin ardından. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Oyun içi değerlerinizi paylaşırsanız yardımcı olunacaktır. SSD gelince Rust'ı SSD'ye kurun, sunuculara hızlıca girdiğinizi gözlemleyeceksiniz.
MSI Afterburner türevi bir program ile oyun içi değerlerimi yeterince net kaydedebilir miyim? Ona göre kurulumunu yapıp bir test ve görüntü alayım.

Perşembe günü RAM siparişimi de vereceğim SSD'nin ardından. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

MSI Afterburner türevi bir program ile oyun içi değerlerimi yeterince net kaydedebilir miyim? Ona göre kurulumunu yapıp bir test ve görüntü alayım.
Aynen 2*8 ram ve ssd ile sisteminiz epey bir rahatlayacak. Farkı göreceksiniz. Fps farkı da belli olacaktır diye düşünüyorum.

.
Evet, bu konuda en iyi program zaten MSI AfterBurner'dır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı