Ryzen 2600 sistem Boot ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor

GkhN.CmN

Decapat
İyi akşamlar arkadaşlar. Yeni PC topladım. Anakart MSI B450M Gaming Plus. Ryzen 2600. Tüm parçaları sorunsuz bir şekilde topladım. Anakartta Boot yazan yerde ışık yanıyor. Ekrana HDMI takıyorum ama görmüyor, görüntü gelmiyor. MSI servisini aradım BIOS güncellemesi diyor. Açılmayan bilgisayara nasıl güncelleme yapabilirim? Veya başka bir sorun olabilir mi?

Normalde B450 anakartlar güncellemeye ihtiyaç duymadan 2. nesil işlemcileri açabiliyor. Fanlar dönüyor mu? Gücü verdikten sonra başka bir led daha yanıyor mu anakart üzerinde onları kontrol edin.

Normalde B450 anakartlar güncellemeye ihtiyaç duymadan 2. nesil işlemcileri açabiliyor. Fanlar dönüyor mu? Gücü verdikten sonra başka bir led daha yanıyor mu anakart üzerinde onları kontrol edin.
FANLAR dönüyor ama venom sıvı sogutma sistemine dark led fan bagladım sıvı sogutmadaki ledler renk degiştirmiyor sabit beyaz yanıyor.

Bahsettiğim ledler onlar değil. Anakartın üzerinde yer alan hata (debug) ledleri. Ekran kartınızın doğru bağlandığına, monitörün kablosunu da ekran kartına bağladığınıza (anakart üzerinde de aynı soket var hata olabilir) emin misiniz?

İlk açılışta biraz uzun sürebilir. Belki yeterince beklemiyorsunuzdur. Görüntü almak için bağlantıları doğru yaptığınızdan emin olun. Açılırken BIOS sesi geliyor mu kontrol edin. RAM'leri çıkarıp tekrar takmayı ya da yerlerini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. HDMI dışında bir kablo kullanmayı deneyin imkanınız varsa.

Bende de böyle bir sorun olmuştu ilk topladığımda. Windows kurulu diski bağlamıştım doğrudan. Başlarda görüntü gelmiyordu ama boot ettiğini düşünüyordum çünkü görüntü gelmese bile BIOS açılış sesinden anlaşılıyordu. Mesela klavyeden delete tuşuna basınca BIOS'a girdiğini hissedebiliyordum. En basit yöntem açılırken Num. Lock tuşunu kontrol etmektir. Işık yanıp sönüyorsa sorun yoktur.

Eğer kitlenme gibi bir durum varsa ve fazla bilginiz yoksa bir servise danışın bilgisayarla. Farklı kartlarla test etme imkanları var.

Bahsettiğim ledler onlar değil. Anakartın üzerinde yer alan hata (debug) ledleri. Ekran kartınızın doğru bağlandığına, monitörün kablosunu da ekran kartına bağladığınıza (anakart üzerinde de aynı soket var hata olabilir) emin misiniz?
bir tek sıvı sogutmanın kablolarından emin degilim 2 kablosu vardı 3 ve 4 pinli onlarda yanlıslık yapmıs olabilirim yoksa diger kablolardan eminim. hdmi ekran kartınada takıp denedim anakartada
İlk açılışta biraz uzun sürebilir. Belki yeterince beklemiyorsunuzdur. Görüntü almak için bağlantıları doğru yaptığınızdan emin olun. Açılırken BIOS sesi geliyor mu kontrol edin. RAM'leri çıkarıp tekrar takmayı ya da yerlerini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. HDMI dışında bir kablo kullanmayı deneyin imkanınız varsa.

Bende de böyle bir sorun olmuştu ilk topladığımda. Windows kurulu diski bağlamıştım doğrudan. Başlarda görüntü gelmiyordu ama boot ettiğini düşünüyordum çünkü görüntü gelmese bile BIOS açılış sesinden anlaşılıyordu. Mesela klavyeden delete tuşuna basınca BIOS'a girdiğini hissedebiliyordum. En basit yöntem açılırken Num. Lock tuşunu kontrol etmektir. Işık yanıp sönüyorsa sorun yoktur.

Eğer kitlenme gibi bir durum varsa ve fazla bilginiz yoksa bir servise danışın bilgisayarla. Farklı kartlarla test etme imkanları var.
hdmi haric deneyemiyorum monitörüm vga ve hdmi ekran kartımda ise vga yok sadece hdmi la deniyebiliyorum yada baslık bulmam gerekecej

4 pinli olan CPU FAN soketine takılacak. 3 pinli olan ise pompanın güç girişidir. Onu boş bulduğunuz bir uygun sokete takabilirsiniz (CHA_FAN) hatta molex çevirici adaptörü çıktıysa doğrudan PSU'ya da bağlanabilir. Eğer fanlar dönüp durmuyorsa (kasadaki tüm fanlar) sisteminiz açılıyor demektir. Bağlantılardan emin olduktan sonra biraz daha bekleyin. Monitörünüzün de Input düğmesini deneyin sistem açılırken. Bazı monitörler otomatik olarak seçmiyor, elle yönlendirmek gerekebiliyor.

4 pinli olan CPU FAN soketine takılacak. 3 pinli olan ise pompanın güç girişidir. Onu boş bulduğunuz bir uygun sokete takabilirsiniz (CHA_FAN) hatta molex çevirici adaptörü çıktıysa doğrudan PSU'ya da bağlanabilir. Eğer fanlar dönüp durmuyorsa (kasadaki tüm fanlar) sisteminiz açılıyor demektir. Bağlantılardan emin olduktan sonra biraz daha bekleyin. Monitörünüzün de Input düğmesini deneyin sistem açılırken. Bazı monitörler otomatik olarak seçmiyor, elle yönlendirmek gerekebiliyor.
teşekkür ederim bunu ögle arası eve gidince deneyeceğim

Iyi akşamlar aynı sorunla karşılaştım yeni topladığım sistemde boot ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor. Açılırken herhangi bir ses de yok. Speakeri takmış olmama rağmen. Sorun nedir? Veya sizde nasıl düzeldi? Şimdiden teşekkürler. Sistem özellikleri şu şekilde:
Islemci : Intel i3 10100 3.6ghz
Anakart : Msi mag b460m mortar 2933mhz ddr4
Ram: Gskill 8gb ripjaws v 3200
Ekran karti: Msi gtx 1650 ventus xs 4g oc
Ssd: Adata 480gb su630 sata 3.0
Kasa: Powerboost vk-p3301b 500w

Iyi akşamlar aynı sorunla karşılaştım yeni topladığım sistemde Boot ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor. Açılırken herhangi bir ses de yok. Speakeri takmış olmama rağmen. Sorun nedir? Veya sizde nasıl düzeldi? Şimdiden teşekkürler. Sistem özellikleri şu şekilde:
Islemci: Intel i3 10100 3.6GHz.
Anakart: MSI Mag B460M Mortar 2933MHz DDR4.
RAM: G.Skill 8 GB Ripjaws V 3200.
Ekran karti: MSI GTX 1650 Ventus XS 4G OC.
SSD: Adata 480GB SU630 SATA 3.0.

1.konu 2018 konusu 2.yeni konu açın.

Geri
Yukarı