Ryzen 2600 ve Dark Freezer x120 ısınma sorunu

honolulu

Kilopat
Yer
Şanlıurfa
Daha fazla  
Meslek
öğretmen
Ryzen 2600 işlemci ile Dark freezer x120 soğutma kullanıyorum. İşlemci soğutucusuna ekstra bir fan daha taktım. Kasada 3 tane ayrı fan olmasına rağmen bir türlü soğutmuyor.

Sitede çok araştırdım ön yüz arka yüz paylaşımlarda belirtilen şekilde taktım fakat işlemci soğutucusu ile kasanın çıkış fanı birbirine çok yakın olduğundan havayı dışarı atmıyor sanırım. Tecrübeli birilerinden yardım istiyorum. Konuyla ilgili kısa bir video çektim bakabilirseniz sevinirim. 5 saattir uğraşıyorum inşallah tecrübeli arkadaşlar sayesinde sorunu çözerim. Sıcaklıktan ötürü işlemciyi 3.9 GHz'de zor çalıştırıyorum, 4,2 GHz'de çalıştırmak istiyorum. İşlemci fanı: dark freezer x120 fanı + Aerocool "Dark Force" 12cmç Kasadaki fanlar: 2 adeti (kasanın arkasında ve kasanın ön alt kısmında): Aerocool Dark Force 12cm Siyah Sessiz Kasa Fanı ile 1 adet Xigmatek 12cm kasa fanı (kasanın yanında) mevcuttur.

Not: Kasanın yan tarafında 2 adet fan yuvası mevcut olup kule tipi işlemci soğutucusu kapağın kapanmamasına engel teşkil ettiğinden 1 adet fan tek takılmıştır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kule üzerindeki iki fan (egzoz fanına) doğru çalışmalı, ikisi birbirine doğru hava üflüyorsa bu işlemcinin ısınmasına sebep olacaktır. Ayrıca kasa önünde sirkülasyon için bir adet fan bulunmalı.

Kule üzerindeki iki fan (egzoz fanına) doğru çalışmalı, ikisi birbirine doğru hava üflüyorsa bu işlemcinin ısınmasına sebep olacaktır. Ayrıca kasa önünde sirkülasyon için bir adet fan bulunmalı.
Hocam dediğiniz gibi çevirdim yine de hava veriyor arkadaki fan. ön alt kısımda bir adet yan kısımda da bir adet içeriye hava vermekte
Çözümü olmayınca sistemi satmaya karar kıldım :(

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı