Ryzen 2600 ve GTX 1070 sisteme güç kaynağı önerisi

Code25

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Diplomalı İşsiz
İşlemcim Ryzen 5 2600
Anakartım Asus B350 Plus
RAM 2x8 Corsair Vengeance 3000 MHz
2 TB 7200 Rpm 256mb cache HDD
MSI 1070 Gaming X
MSI 24" Curved 1ms 144 Hz

Güç kaynağı önerisi olan var mı? Minımum kaç almam gerek ? Ben 700 veya 750 diye düşünüyorum. F/P önereblırsenız sevınırım. RGB olması pek önemli değil ama Gold sertifikası olabilir. Aklımda 1 ürün var: RAMPAGE RGB 850 850W 80+ GOLD Moduler. Herkesın görüşünü alabilirsem sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi aldınız mı alacak mısınız ?
Eğer almayı düşündüğünüz bir sistemse şunu söyleyeyim önce, B350 anakart ile bios güncellemesi yapılmadan Ryzen 5 2600'ü kullanamazsınız. Ekran kartı alacaksanız eğer, RTX 2060 almanız daha uygun olur.
Güç kaynağı olarak FSP Hydro 600W işinizi görecektir. Daha üst model isterseniz Seasonic Focus Plus 650W 80 Plus Gold öneririm.

Bu sistemi aldınız mı alacak mısınız ?
Eğer almayı düşündüğünüz bir sistemse şunu söyleyeyim önce, B350 anakart ile bios güncellemesi yapılmadan Ryzen 5 2600'ü kullanamazsınız. Ekran kartı alacaksanız eğer, RTX 2060 almanız daha uygun olur.
Güç kaynağı olarak FSP Hydro 600W işinizi görecektir. Daha üst model isterseniz Seasonic Focus Plus 650W 80 Plus Gold öneririm.

Bende birşeyler ekleyim Rampage 2.sınıf bir ürün sunan firma mümkünse uzak durun. Bu önerilenleri yapmanız daha iyi olacaktır, eğer almadıysanız.

ceza yediğim için yazamadım, bileşenleri aldım arkadaşlar sadece güç kaynağı lazım, ekran kartını arkadaştan çok uygun fiyata aldım. Aşağıdaki güç kaynağı nasıldır ?

Gigabyte G750H 80+ Gold sertifika

DC-DC regülasyonuna sahip, Japon kapasitörler kullanan kaliteli ve güvenilir bir PSUdur. Alabilirsiniz.

hocam ne demek oluyor o ? 570 tl bıde fıyatı. bu fıyata başka güç kaynağı varmıdır ? 2.el ama jelatini üstünde olan yani kapalı kutu güç kaynaklarıda düşünülebilir mi ? corsair,cooler master vs.

hocam ne demek oluyor o ? 570 tl bıde fıyatı. bu fıyata başka güç kaynağı varmıdır ? 2.el ama jelatini üstünde olan yani kapalı kutu güç kaynaklarıda düşünülebilir mi ? corsair,cooler master vs.
Kaliteli olduğuna işaret ediyor. Fiyatına göre uygun bir PSU. Benzer kalitede PSU almak isteniz yine o civarda paralar ödeyeceksiniz, bence güzel fiyata bulmuşsunuz, alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı