Ryzen 2600 ve RX 570 sistem düşük FPS sorunu

Dâyne

Decapat
Merhabalar yeni bir sistem toplattırdım Sinerji'den sistemin özellikleri
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.40 Ghz 19MB AM4 12nm İşlemci
  • Anakart: MSI B450M PRO-VDH 2133mhz-3466 MHz(OC) AM4 mATX Anakart
  • RAM: Corsair 8GB Vengeance Lpx Siyah 3000mhz CL16 DDR4 RAM (CMK8GX4M1D3000C16)
  • Ekran Kartı: MSI Radeon RX570 Armor OC 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
  • Harddisk: WD 1TB Blue 64MB 7200rpm (WD10EZEX) Harddisk
  • Kasa: CoolerMaster MasterBox Lite 3.1 500W Mini Tower Kasa
Ama bilgisayardan tam verim alamıyorum gibi hissediyorum. İnternetten FPS testlerine bakıyorum aynı ayarlarda atıyorum CS:GO. Adam 250 200 FPS arası dolaşırken ben 100 150 arası dolaşıyorum ve CS:GO'da şöyle bi sorun yaşadım: Arada ekran biraz beyazlaşıyor oynarken Radeon programından kaynaklı galiba ilk sistem geldiğinde öyle bi sıkıntı yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun içi grafik ayarlarını biraz kurcalayabilirsiniz. Ancak monitörünüz yüksek hertz değerine sahip değil ise 150 ile 250 fps farkını zaten anlayamazsınız. Fazlaca gelecek yırtılmalar da cabası olur. İnternette izlediğiniz ayarların sizde de tam olarak aynı etkiyi göstermesi için; monitörünüzün, bilgisayarınızda arka planda çalışan programların, işletim sistemi sürümünüzün, internet bağlantınız gibi faktörlerin aynı olması lazım. Siz çözünürlüğü yükseltin, 100 FPS ve üzeri değerler zaten ideal olacaktır. FPS her şey değildir, sıkılmayın :)

Benim bilgisayarım da R5 2400G, 4GB RX570, 16 GB RAM, bolca da HDD içeriyor. 1080p oynuyorum mecburiyetten. Harita ve ayarlarına göre genelde 150-200 FPS değerlerinde oynarken bazı haritalarda 300 FPS max sınıra takılıyorum. Ancak değer 100 FPS'nin üzerine çıktığı anda da 60 Hz monitörüm nedeniyle yırtılmalar kaçınılmaz oluyor. 100 FPS max değerine sabitliyor ve devam ediyorum.

Radeon yazılımı ile ilgili şunu söyleyebilirim. Birkaç sürüm denedim, kendi ekran kartım olan RX570 için şu ana kadar denediğim en stabil sürüm 18.9.3 oldu. 18.10 lu sürümlerde ekranda ışık saçmalamaları sorunu gördüm.

İşlemcinizin çip set sürücülerini de kurdunuz mu?

Selamlar,

Bende ASUS RX 570 EX OC 4 GB var işlemci A10-7870K. Maximum ayarlarda 60 fps oynuyorum ve akış muazzam. Fps'in uçuk rakamlara gitmesine gerek yok. PhD. C0nTig! arkadaşın da dediği gibi monitör etkileyebiliyor. Bence de sıkılmanıza hiç gerek yok. Oyunun tadını çıkarın.

Sisteminizde performans sorunu olup olmadığını anlamak için önce gerçekten performans gerektiren bir oyun yükleyin ve onla test edin. İkincisi ise testlerin yapıldığı tarihler önemlidir. Testi 1 ay önce bile yapmış olsa gelen bir güncelleme FPS değerlerinin düşmesine neden olabilir. 100-150 FPS olmasına pek takılmayın. Belki de oyun içinde FPS kilidi açıktır, konsolu açıp "fps_max 0" yazın birde öyle deneyin. Artı olarak CS:GO'da bazı başlangıç ayarları var, onları uygularsanız daha yüksek FPS değerlerine ulaşabilirsiniz.

371515

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı