Ryzen 2600 ve RX 580 sistem alınır mı?

Techman

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar uzun zaman önce sistem toplamaya meraklıydım fakat son birkaç yıldır hiç araştırmadığımdan teknolojinin gerisinde kalmışım sistemler hakkında. Yeni ekran kartları işlemciler hakkında pek bir bilgim yok. Şöyle bir sistem buldum öncelikle sorularım şunlar: Sistem bu paraya değer mi ? Ryzen 5 2600 ile RX580'in uyumlu olacağını okumuştum fakat bu ne kadar doğru ? RX580 ile RX590 arasındaki performans farkı 5-10 FPS. Bu fark için 330 TL vererek ekran kartını yükseltmek ne kadar mantıklı olur ? AMD ekran kartlarının yüksek frekansa sahip RAM'lere ihtiyaç duyduğunu duydum. 8GB 3000 MHz RAM yerine 16(2x8) 3000 MHz RAM tercih etmeli miyim fiyata değer bir performans artışı elde eder miyim ? 4000-4500 TL ile toplayabileceğim bundan iyi bir sistem var mıdır ? Şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amaç sadece oyun ve 1080p ise i59600k tercih etmelisin tabiki intelin cpu soğutması kötü inteli tercih edersen eğer + soğutma masrafın olacak bunuda unutma .

Bu tip hazır sistemlerde genelde anakarttan ve PSU dan kısarlar yani Kısılmayacak en önemli iki parça.
Ya kalitesiz bir güç kaynağı yada giriş seviyesi bomboş anakart koyarlar içine .

Bu tip hazır sistemlerde genelde anakarttan ve PSU dan kısarlar yani Kısılmayacak en önemli iki parça.
Ya kalitesiz bir güç kaynağı yada giriş seviyesi bomboş anakart koyarlar içine .
Linkini bıraktığım sistemde de aynı durum söz konusu mu ?

Amaç sadece oyun ve 1080p ise i59600k tercih etmelisin tabiki intelin cpu soğutması kötü inteli tercih edersen eğer + soğutma masrafın olacak bunuda unutma .
Ryzen 5 2600k ile aralarında 800 lira civarı bir fiyat farkı var üstüne birde işlemci soğutucuyu ekledik mi fiyat iyice uçuyor.Ben benchmarklarda çok bir fps farkı göremedim veya ben düzgün bakamadım.

Para varsa 2700x yoksa 2600. Ara modelleri pek tercih etmiyorum, öneriyorum. (2600x)
Linkini bıraktığım sistemde de aynı durum söz konusu mu ?

Ryzen 5 2600k ile aralarında 800 lira civarı bir fiyat farkı var üstüne birde işlemci soğutucuyu ekledik mi fiyat iyice uçuyor.Ben benchmarklarda çok bir fps farkı göremedim veya ben düzgün bakamadım.
Linkini bıraktığın sistemin detaylarını göremedim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı