Ryzen 2600 ve RX 580 sistem görüntü vermiyor

fiesole

Hectopat
Daha fazla  
  1. Ryzen 5 2600
  2. RX 580 pulse
  3. B450M
Bu parçalala yeni bir sistem aldım. Freedos. Bilgisayarı kurup ekrana taktığımda görüntü gitmiyor. OnBoard şekilde denedim. Başka ekranda denedim. Kablo ve monitörde sorun yok başka bilgisayarda sinyal alıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Ryzen 5 2600
  2. RX 580 pulse
  3. B450M
Bu parçalala yeni bir sistem aldım. Freedos. Bilgisayarı kurup ekrana taktığımda görüntü gitmiyor. OnBoard şekilde denedim. Başka ekranda denedim. Kablo ve monitörde sorun yok başka bilgisayarda sinyal alıyor.
Sorun bellekte olabilir, test ettiniz mi?

Sorunları direkt bu 3 parçadan birine bağlamak yanlış olur. Hem de sistem açılmıyor mu yoksa tüm parçalar çalışıyor ama görüntü gelmiyor mu diyorsun anlamadım. Maalesef oturduğumuz yerden senin bilgisayarındaki sorunu bilemeyiz. Detay lazım. Bence bilgisayardan anlayan bir abi, abla, arkadaşına danış ve onu sistemi incelemesi için çağır. O da sorunu anlamadıysa tüm detayları paylaş bize yardımcı olabildiğimiz kadar olalım.

Onboard zaten çalışmaz. R5 2600'de dahili grafik işlemcisi yok. Ekran kartından görüntü almanız gerekiyor. Diğer sistem bileşenlerini de yazarsanız yorum yapabiliriz.

Görüntü almaya çalıştığınız kabloyu, anakarta takmış olabilir misiniz acaba? Bir kontrol etmeniz de fayda var. Eğer öyleyse çıkartıp ekran kartına takınız.

Sorunu bir an önce anlatayım şeklinde paylaşımda bulunursanız, amacınızın aksine işiniz daha uzun sürer. Bunun sebebi size yardımcı olmak isteyenlerin sizin söylediklerinizden anlam çıkaramayacak olması ve tekrar tekrar belli başlı soruların cevaplarını almaya çalışacak. Tabi ki sorunu ve sebebini bilmediğiniz için neyden bahsetmeniz gerektiğini bilmiyor olmanız doğal fakat kablo ve monitörde sorun yok başka bilgisayarda görüntü alıyor şeklindeki bir paylaşım sorunun göz ardı edilmesine dolayısı ile gereksiz zaman kaybına sebep olabilir, başka ekran da denedim dediğiniz monitör mü ekran kartı mı belirsiz olduğu için bahsettiğim gibi tamamen kafa karışıklığına sebep olur.
Öncelikle monitörden gelen görüntü kablosunu anakarta takıyorsanız görüntü alamazsınız. Kablonun bir ucunu ekran kartına diğer ucunu monitöre bağlamanız gerekiyor ki bu durumda da monitörde hangi girişi kullandığınız önem kazanıyor. Şayet VGA girişli bir monitör kullanıyorsanız, HDMI to VGA aktif dönüştürücü ihtiyacınız olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı