RX 580 ve Ryzen 5 1400 sistem görüntü vermiyor

KeremKuyu

Kilopat
  • RX 580 SAPPHIRE 8 GB
  • Asus B350 Prime Plus / MSI A320 Pro
  • Corsair Vengance 8 GB Single RAM
  • Corsair 650 watt VS650 80 plus
  • Ryzen 5 1400
Geçen hafta cuma gecesi normal bir şekilde bilgisayarı kapattım. Evvelsi gün güç tuşuna bastığımda ne bir görüntü ne de klavye ve farede elektrik belirtisi fakat kasanın içinde fanlar, anakartın LED'leri yanıyor. Çözüm olarak anakartın güç kablosunu ve köşedeki 8 pinli güç kablosunu da çıkardım, RAM soketinin yerini değiştirdim taktım çalıştı fakat evvelsi gün yine aynısını yaptı. Elimde bulunan A320 modelini taktım problem acaba anakarttan mı kaynaklanıyor diye fakat onda da ilk taktığımda çalıştı fakat diğer gün yine açılmadı. Aynı problem. Monitör turuncu ışık, klavye ve farede elektrik yok ve bugün tamamen açılmıyor. Ne yapsam da fayda etmiyor.
İyi Sosyal'ler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı sabaha karşı tesadüfen açtım ama şöyle küçük bir tespit yaptım bilgisayar eğer açılmayacaksa güç tuşuna 1 kere bastıktan sonra %100 tüm fanları çalıştırıyor.Eğer açılacak gibiyse 5 saniye boyunca fanları %100 hızda çalıştırıyor sonra bi anda %50 ye düşüyor düştükten sonra monitöre klavye fareye elektrik veriyor.Sanırım güç kaynağı ile alakalı olabilir.Farklı anakart denedim farklı işlemci denedim bir fayda etmedi onların haricinde bir şey bunu yapıyor,diğer donanımları deneyemedim.

PSU'yu yarın garantiye göndermeyi planlıyorum. Bilgisayarı 2 gün önce yaklaşık 35-36 saat açık bıraktım hiç kapanma olayı falan olmamış.Eğer olsaydı kesin PSU'dan kaynaklanıyor diyecektim,anlamıyorum bu bilgisayar neden güç tuşuna bastıktan sonra start vermekte zorlanıyor.
dün akşam 9 gibi kapattım bilgisayarı,uyudum uyandım güç tuşuna bastım.turuncu ışık klavye farede elektrik yok.halbuki dün 13 saat aralıksız çalıştı bilgisayar...
Güncelleme ; farkli psu denedim farkli ekran karti denedim farkli anakart denedim sonuç aynı değişmedi.Neyden kaynaklaniyor çıldırmak üzereyim... bios pilini çıkarıp 5 dakika beklettim bu farkli donanimlar denemeden önce işlemci 2 hafta önce 0 geldi eski işlemcimdede aynı sıkıntıyı yapiyordu harddisk ve ssd yi farkli denemedim bunlardan kaynaklancagini sanmiyorum bilgisayarin açılmamasini saglayacak bir donanim olmadiklarindan ama harddiski çıkarıp da denedim yine olmadi...Ne yapicam ben..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı