Ryzen 2600X stok fan tam yük altında 2200 RPM geçmiyor, normal mi?

Arif92

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da dediğim gibi Ryzen 5 2600X işlemcim stok fan ile tam yük altında 2200 RPM geçmiyor, normalde 2700 RPM gibi bir değer olması gerekmez mi?

Çok hızlı bir şekilde sıcaklık yükseliyor. Prime95 testinde 1 dk gibi bir sürede 90 dereceleri görüyor, ardından testi sonlandırıyorum. Oyunlarda da 80 derece ve anlık üstlerini görüyorum.

Bir tavsiyeniz var mı?

Sistem:

ASUS Prime B450-PLUS
Ryzen 5 2600X
GTX 1070
16 GB 2666MHz RAM
256 SSD

Kasamın önünde hava alması için bir fan, kasanın üstünde ve arkasında da birer tane egzoz fanım bulunuyor.

Son düzenleme:
BIOS'tan Core Performance Boost kapat sonra da GHz kendin ayarla voltajı da kendin ayarla bende de 2600X var yük altında 75 yukarı çıkmıyor.

Merhaba, başlıkta da dediğim gibi Ryzen 5 2600X işlemcim stok fan ile tam yük altında 2200 RPM geçmiyor, normalde 2700 RPM gibi bir değer olması gerekmez mi?

Çok hızlı bir şekilde sıcaklık yükseliyor. Prime95 testinde 1 dk gibi bir sürede 90 dereceleri görüyor, ardından testi sonlandırıyorum. Oyunlarda da 80 derece ve anlık üstlerini görüyorum.

Bir tavsiyeniz var mı?

Sistem:

ASUS Prime B450-PLUS
Ryzen 5 2600X
GTX 1070
16 GB 2666MHz RAM
256 SSD

Kasamın önünde hava alması için bir fan, kasanın üstünde ve arkasında da birer tane egzoz fanım bulunuyor.
kesinlikle soğutucuyu güzel oturtmamışsın. benimki de böyleydi. düzeldi

BIOS'tan Core Performance Boost kapat sonra da GHz kendin ayarla voltajı da kendin ayarla bende de 2600X var yük altında 75 yukarı çıkmıyor.
Örnek olması için kullandığın GHz ve voltaj miktarını paylaşabilir misin?
kesinlikle soğutucuyu güzel oturtmamışsın. benimki de böyleydi. düzeldi
Hazır sistem olduğu için hiç dokunmamıştım. Çıkarıp yeniden mi takmalıyım?

Geri
Yukarı