Ryzen 5 2600X yük altında 77 derece

Jungleralperen

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, başlığı yanlış açmış olabilirim hangi konu hakkında açacağımı bilemedim.

Kasanın üst kısmına elimi koydum neredeyse soba gibiydi. Sistemim yük altındayken çok fazla ısınıyor. İşlemcim Ryzen 5 2600X ekran kartım ise ASUS GTX 1660 Super. İşlemcinin fanı stok fan ve oyunun tüm ayarları en yüksek ayarda. Yaklaşık 20 dakikadır oyundayım ve değerler bu şekilde. Sizce işlemci için soğutucu alınır mı? Alırsam ne tür bir soğutucu almalıyım? Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, başlığı yanlış açmış olabilirim hangi konu hakkında açacağımı bilemedim.

Kasanın üst kısmına elimi koydum neredeyse soba gibiydi. Sistemim yük altındayken çok fazla ısınıyor. İşlemcim Ryzen 5 2600X ekran kartım ise ASUS GTX 1660 Super. İşlemcinin fanı stok fan ve oyunun tüm ayarları en yüksek ayarda. Yaklaşık 20 dakikadır oyundayım ve değerler bu şekilde. Sizce işlemci için soğutucu alınır mı? Alırsam ne tür bir soğutucu almalıyım? Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Bence R5 2600X gibi bir işlemci için normal bir değer. 80 derece üstüne çıkmıyorsa sorun olmaz merak etmeyin. OC yapma planınız yoksa soğutucuya gerek yok 😀

özür dilerim,
Cpb nedir?
Açılımı ''Core Performance Boost'' dur. Basitçe özetleyecek olursak otomatik OC teknolojisidir. Daha fazla güç çekerek işlemci frekans hızını yükseltir. Bu sebeple daha iyi performans alırsınız lakin sıcaklık değerleri yükselir. İstediğiniz takdirde BIOS' dan kapatabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı