Ryzen 2600X ve GTX1660Ti Sistem Toplama

nemesis

Hectopat
AMD FX 6300 sistemimin miladını doldurmasıyla yeni bir sistem toplama kararı aldım, sizin de onayınızı almak istedim.
  • CPU: AMD Ryzen 2600X
  • GPU: Asus Rog strix 1660Ti
  • RAM Gskill(2x8) 16 GB 3000 MHz RAM
  • Anakart: MSI B450
  • SSD: WD 120 GB
Yorumlarınıza açığım.

AMD FX 6300 sistemimin miladını doldurmasıyla yeni bir sistem toplama kararı aldım, sizin de onayınızı almak istedim.
Yorumlarınıza açığım.
Kardeş verecek fazladan 1000 TL daha paran varsa i5 9600k tavsiye ederim daha güzel bir performans alırsın. Anakarti alabilirsen Asus al en iyisi o çünkü. Ya da en kötü gigabyte öneririm. Msi 2 anakartim vardı ikisi de sorun çıkardı pek memnun değilim. Asusta sıfır sıkıntı yaşadım. Ssd de Toshiba Ocz tercih etmeni öneririm ve yine alabilirsen m2 Ssd lere ve onu destekleyen bir Anakarta yönel derim. M2 Ssd lerde de corshair iyi bir tercih olur. Tabi bu tavsiyelerin hepsi extra maliyet getirecektir. Senin dediğinde güzel mantıklı fiyat açısından ama dediklerim extra güzel olur. Saygılar :)

Kardeş verecek fazladan 1000 TL daha paran varsa i5 9600k tavsiye ederim daha güzel bir performans alırsın. Anakarti alabilirsen Asus al en iyisi o çünkü. Ya da en kötü gigabyte öneririm. Msi 2 anakartim vardı ikisi de sorun çıkardı pek memnun değilim. Asusta sıfır sıkıntı yaşadım. Ssd de Toshiba Ocz tercih etmeni öneririm ve yine alabilirsen m2 Ssd lere ve onu destekleyen bir Anakarta yönel derim. M2 Ssd lerde de corshair iyi bir tercih olur. Tabi bu tavsiyelerin hepsi extra maliyet getirecektir. Senin dediğinde güzel mantıklı fiyat açısından ama dediklerim extra güzel olur. Saygılar :)
Bende asus anakarttan muzdarip olduğum için MSI tercih ettim hocam değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim.Maksimum çıkabileceğim değer bu o yüzden diğerlerinden kısıp ekran krtına yüklendim biraz.

Bende asus anakarttan muzdarip olduğum için MSI tercih ettim hocam değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim.Maksimum çıkabileceğim değer bu o yüzden diğerlerinden kısıp ekran krtına yüklendim biraz.
Rica ederim ne demek. Hali hazırda msi ve asus anakart olan 2 bilgisayar var bende msi ilk açılışta ıkınıyor birşeyler yapıyor bi acaiplik var ama asus çat diye hemen açılıyor. Msi gaming model olmasına ragmen, okudugum bir makalede teknik eleman asusun en uzun ömürlü iyi parçaları koydugunu vurguluyor. Msi içinse zayıf kullanılan parçalar genellikle kolay değiştirilebilir tamiri ucuz parçalar olduğunu vurguluyor. Msi en kolay arıza veren modellerden ama tamir etmesi kolay büyük arıza çıkarmıyor diyordu. Genel olarak da Asus'un en iyi anakart olduğunu söyleyenler çok daha fazladır. Tabi elektronik her zaman şans işidir. Sende aynı model 2 güne bozulur başkasında 10 yıl gider işin o yönü de var :)

Yorumlarınıza açığım.
Rog Strix 1660Tİ fiyatlarında Rtx 2060 bulunuyor örneğin Inno3D RTX 2060.

Rog Strix 1660Tİ fiyatlarında Rtx 2060 bulunuyor örneğin Inno3D RTX 2060.
Hocam ekran kartı konusunda asustan başka marka tercih etme taraftarı değilim.Beni 4-5 yıl götürsün yeterli bu sistem zaten siparişini verdim,kargoda şuan ama yinede değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı