Ryzen 2600X ve RTX 2060 PUBG'de anlık kasma sorunu

laroz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemim şu şekildedir;

Ryzen 2600X
ASUS ROG STRIX RTX2060
3200MHZ 16 GB RAM
Windows 10 Versiyon 1903

PUBG oynarken şöyle bir sorunla karşılaşıyorum. Şu an için monitörümden sebep oyunu 60 FPS sabitliyorum fakat anlık 55 FPS düşünce saniyelik bir kasma oluşuyor. Deneme amaçlı 65 FPS sabitliyorum bu sefer 60 FPS düşüp kasma yapıyor. Yani 5 FPS bir kayıp oluşuyor ve bu da anlık takılmaya neden oluyor oyunda. Bu inanılmaz derecede sinir bozucu bir hal almaya başladı artık. Oyunu silip tekrar yükledim düzelmedi. Oyun esnasında öyle ani bir GPU veya CPU kullanımı düşüşü görünmüyor. Ayrıca işlemci ve ekran kartı ısı değerlerim de 60 derecelerin üstüne çıkmıyor. Başka hiçbir oyunda böyle bir sorunlar karşılaşmıyorum. Bunun nedeni ve çözümü ne olabilir acaba?
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Sistemim şu şekildedir;

Ryzen 2600X
ASUS ROG STRIX RTX2060
3200MHZ 16 GB RAM
Windows 10 Versiyon 1903

PUBG oynarken şöyle bir sorunla karşılaşıyorum. Şu an için monitörümden sebep oyunu 60 FPS sabitliyorum fakat anlık 55 FPS düşünce saniyelik bir kasma oluşuyor. Deneme amaçlı 65 FPS sabitliyorum bu sefer 60 FPS düşüp kasma yapıyor. Yani 5 FPS bir kayıp oluşuyor ve bu da anlık takılmaya neden oluyor oyunda. Bu inanılmaz derecede sinir bozucu bir hal almaya başladı artık. Oyunu silip tekrar yükledim düzelmedi. Oyun esnasında öyle ani bir GPU veya CPU kullanımı düşüşü görünmüyor. Ayrıca işlemci ve ekran kartı ısı değerlerim de 60 derecelerin üstüne çıkmıyor. Başka hiçbir oyunda böyle bir sorunlar karşılaşmıyorum. Bunun nedeni ve çözümü ne olabilir acaba?
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Sabitlemeyi kaldırın.

Bazen ağ sorunlarından dolayı 1-2 saniyelik donmalar yaşanıyor o yüzden sordum.
DDU ile ekran kartı sürücülerinizi kaldırıp sıfırdan yüklediniz mi hiç? Çünkü böyle garip sorunların çözümü genelde DDU ile driveri kaldırıp sıfırdan yüklemek oluyor.

Bu linkten indirebilirsiniz. Nasıl kullanıldığını bilmiyorsanız yardımcı olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu denemedim ama deneyip dönüş yapıcam çözüm getirebilir diye düşünüyorum.
Bazen ağ sorunlarından dolayı 1-2 saniyelik donmalar yaşanıyor o yüzden sordum.
Ddu ile ekran kartı sürücülerinizi kaldırıp sıfırdan yüklediniz mi hiç ? Çünkü böyle garip sorunların çözümü genelde ddu ile driveri kaldırıp sıfırdan yüklemek oluyor.

Bu linkten indirebilirsiniz. Nasıl kullanıldığını bilmiyorsanız yardımcı olurum.
Denedim ve sonuç yine aynı maalesef.Oyunu silerek kökten çözdüm mevzuyu :)
Bunu denemedim ama deneyip dönüş yapıcam çözüm getirebilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı