Ryzen 2700x 8+4 Pin PSU İçin Dönüştürücü Önerisi

Hayır etkilemez ekran kartı için güç beslemeleri ayrı önemli olan güç kaynağının kalitesi ve buna bağlı olarak sistemin çektiği gücü karşılaması. 4 pin bağlantısı (CPU)anakartın overclock yeteneklerini etkiler. Eğer sistemin toplam da maksimum çektiği güçte ya da yakın bir değerde güç kaynağı olur ise zaten overclock yapmamak gerekir.

@nader11ndeu nun sistemi overclock için gerekli bütün imkanı sağlıyor.

Cevaplarınız için teşekkürler içim biraz olsun rahatladı. Șu 4pin olsaydi daha da rahatlardi ama neyse 8pine şükür :) Simdi geri iade etsem paketi acildu belki kabul etmezler etseler en az 1 hafta yenisini alsam 1 hafta toplamda bir 2 hafta daha bekleyemem. Bu arada bu psu yu ani kararla aldım aslında amazondan EVGA GQ 650watt 80+ Gold alacaktım 8+8 pinli ve indirimde 500 tl civariydi alamadan 600 tl ye cikti sonra seasonic i gördüm 8+4 var yeterli diye hemde kargo beklemem diye aldım ama illa bi sorun yasicakmisim. Neyse 5+ sene güle güle sorunsuz kullaniyim yeter bana :)

Bende Masterliquid ml240l kullanıyorum. Bana performansı yeterli geliyor. Ryzen 7 2700X ile belki 4.3 Ghz kadar çıkma şansın olabilir. Aslında 4 Ghz e kadar çıkıyorum diye yazmışsın aradaki 0.2 ya da 0.3 ghz hız için bu masrafı yapmaya değer mi bilemiyorum. Şu bir gerçek iyi soğutma çözümü her zaman performansa yansıyor overclock yapılsa da yapılmasa da hem kasa da sistem derli topluda duruyor :)
ben hiç bir şekilde oc yapamıyorum direk pc donuyor illa arkadan kapamak gerekiyor 3.70 stock hız 4 e turboluo 75 derecelere çıkıyor.
Aynı soğutucuyu kullanıyorum. 2700x 4.20 ghz kadar çıkabildim.

nlraNR.jpg

eWG1yGs.png
Birşey sorucam işlemciye kaç watt verdin pc de donma sıkıntısı varmı oc yapınca bende oc yapınca donuyor acaba sıcaklık yüzündenmi yoksa o 4 pini bağlamadım diyemi bilemiyorum 4 ghz e sabitleyim diyorum gene donuyor ama kendisi 4 çıkınca donmuyor anlamadım.

Son düzenleme:
Bu arada inanılmaz saçma bir soru sorucam ama bu 4 pin CPU bağlantısı GPU nun Overclock’unu etkilemiyor dimi ?
Hayır etkilemiyor.

ben hiç bir şekilde oc yapamıyorum direk pc donuyor illa arkadan kapamak gerekiyor 3.70 stock hız 4 e turboluo 75 derecelere çıkıyor.

Birşey sorucam işlemciye kaç watt verdin pc de donma sıkıntısı varmı oc yapınca bende oc yapınca donuyor acaba sıcaklık yüzündenmi yoksa o 4 pini bağlamadım diyemi bilemiyorum 4 ghz e sabitleyim diyorum gene donuyor ama kendisi 4 çıkınca donmuyor anlamadım.
Öncelikle sıcaklık değerlerini gözlemle. Eğer amd nin stok soğutucusunu kullanıyorsan + 4pinlik bağlantıyı yapmadıysan o.c işine girme zaten. Kaç güç verdiğim yazıyor resimde, 1.392V bu bile fazlaydı. Stabil diye ellemedim yüksek ihtimalle 1.35 civarında da stabil çalışacaktır.

Soruna gelince, donma nedeni sıcaklıktan olabilir, yetersiz güç vermenden olabilir. Overclock hakkında bilgin yoksa araştırmanı öneririm, sürüsüce konu açıldı technopatta zaten. İyi günler.

Cevaplarınız için teşekkürler içim biraz olsun rahatladı. Șu 4pin olsaydi daha da rahatlardi ama neyse 8pine şükür :) Simdi geri iade etsem paketi acildu belki kabul etmezler etseler en az 1 hafta yenisini alsam 1 hafta toplamda bir 2 hafta daha bekleyemem. Bu arada bu psu yu ani kararla aldım aslında amazondan EVGA GQ 650watt 80+ Gold alacaktım 8+8 pinli ve indirimde 500 tl civariydi alamadan 600 tl ye cikti sonra seasonic i gördüm 8+4 var yeterli diye hemde kargo beklemem diye aldım ama illa bi sorun yasicakmisim. Neyse 5+ sene güle güle sorunsuz kullaniyim yeter bana :)

Almış olduğun güç kaynağı gerçekten kaliteli bir güç kaynağı için rahat olsun normal bir şekilde kullanırsın. Senide uzun seneler götürür.

+4 pin için ne yapman gerektiğini nasıl yapman gerektiğini de 1. sayfanın sonunda yazdım. Belki gözünden kaçmıştır. Doğru adaptör doğru bir şekilde kullanılırsan sorun yaşamazsın.

Hayır etkilemiyor.

Öncelikle sıcaklık değerlerini gözlemle. Eğer amd nin stok soğutucusunu kullanıyorsan + 4pinlik bağlantıyı yapmadıysan o.c işine girme zaten. Kaç güç verdiğim yazıyor resimde, 1.392V bu bile fazlaydı. Stabil diye ellemedim yüksek ihtimalle 1.35 civarında da stabil çalışacaktır.

Soruna gelince, donma nedeni sıcaklıktan olabilir, yetersiz güç vermenden olabilir. Overclock hakkında bilgin yoksa araştırmanı öneririm, sürüsüce konu açıldı technopatta zaten. İyi günler.
teşekkür ediyorum tavsiyeniz için soğutucu aldığım zaman uğraşıcam .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı