Ryzen 2700X Isınma ve Overclock

ALNY

Decapat
Toplamış olduğum sistem biraz benim istediğim seviyelere çıkmıyor çabuk ısınıyor, yanlış bir durum mu var görüşlerinizi almak isterim. Yanlış seçim yaptı isem eğer 3 gün hakkım kaldı değiştirme yada iade etmem için.

Kasa: THERMALTAKE CORE V51
Anakart Asus ROG Strix B350-F Gaming
CPU Adı AMD Ryzen 7 2700X Socket AM4 4.3GHz 20MB Önbellek 105W İşlemci
Ekran kartı: ASUS RX580 8GB DUAL OC GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
SSD Transced 128 GB
RAM: GSKILL 8GB (1x8GB) Aegis DDR4 2133Mhz CL15 1.2V Tek Modül Ram
Monitör: AOC 24" G2460PF

Yetersiz gelen nedir? OC yapmayı düşünüyorum sıvı soğutma almalı mıyım?
AMD Ryzen Master ile 4.2'ye çektiğim an PC donuyor voltaj herhangi bir şey artırmıyorum.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
• Ryzen sistemlerde tam anlamıyla OC performansı elde etmek istiyorsanız,çift kanallı 2*8 (16)GB en az 3000 mhz ram kullanmanız öneriliyor
•O işlemci için 4.2 ghz hızına voltaj vermeden çıkmanız sistemin yanıt vermemesine-kilitlenmesine yol açar.Yani işlemci daha fazla voltaj istiyor demektir bu.
•Tüm bunların yanı sıra OC; “sadece işlemcinin temel frekans hızını arttırayım demek değildir!”
•Anakart üzerindeki mosfet sıcaklıklarını,işlemcinin sıcaklığını dikkatli bir şekilde gözlemleyerek yapılması gereken, defalarca farklı voltaj aralıkları ile farklı frekanslarda test edilerek en stabil sonuca ulaşana kadar süren uğraştırıcı bir iştir.
•İyice araştırmadan denenmesini önermem.

Cevaplar için sağolun arkadaşlar Elimde ram mevcuttu yeni almadım fiyatlar çok uçuk diye idare ederim demiştim yani ram yükseltmesi yapıacam başka bi sorun yok anladığım bu.
hastamız vardı 2 gündür hasta ile meşgul olduk anca takip yapabildim.
Teşekkürler cevaplar için

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı