Ryzen 2700X macOS Mojave Resetleme ve TP Link Wifi Problemi

mrrazor7

Hectopat
Selamlar arkadaşlar, foruma yeni üye oldum, öncesinde YouTube üzerinden sizleri takip ediyordum. Bir haftadır farklı kombinasyonlar, farklı RAW dosyaları ile PC üzerine Hsierra kurulumu yaptım fakat 2060 desteklemediği için madem desteklemiyor, Mojave de desteklemiyor onu kurayım dedim lakin en güncel sürümünü indirdim yazdırdım, kurulum aşamasında yerel diskime kurulumu sağladım fakat terminale yazılması gereken kodları yazdığımda herhangi bir tepki olmuyor. Hatırladığım kadarı ile illegal tarzı bir komut vermekte ve bunu yapmadığım içinde açılış ekranında HDD boot seçtiğim zaman bilgisayarım resetliyor. Kodları yanlış mı yazıyorum diye bayağı inceledim, doğrular. Kodların kolay bir copy past uygulaması var mı? Sistem AMD Ryzen 2700X, Asus B450MK, Nvdia Evga 2060 XC, 1 tane SSD mevcut, 1 tane HDD ve ek olarak 1 adet sadece macOS için HDD yüklü sistemde.

Sadece aşağıdaki işlemleri uygulayınız. Ayrıca ekran kartınıza şu an hiç bir şekilde destek yok macOS tarafında nvidia kaynaklı bir durum.

Kurulumundan ikinci aşamasından sonra (MBR/GPT Destekli sürüm için bu adımlar yeterlidir.):
  • rm -rf /Volumes/MyDisk/System/Library/Kernels/kernel
  • rm -rf /Volumes/MyDisk/System/Library/PrelinkedKernels/prelinkedkernel
  • cp /Volumes/CLOVER/kernel /Volumes/MyDisk/System/Library/Kernels/
  • cp /Volumes/CLOVER/prelinkedkernel /Volumes/MyDisk/System/Library/PrelinkedKernels/
Son iki cp komutunda ilk kernel yazılarından sonra bir adet boşluk var dikkat ediniz.

Tekrar deniyorum. Daha sonra HDD'den başlatacağım dimi? Config olarak AMD seçmedim kurarken. Kurulumu yaptı. Ekstra clover'dan bir şey seçecek miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İçindeki TP link Wifi yükleyince bilgisayar HDD'den boot etmemeye başladı ve hata veriyor, BIOS'a atıyor :( Akşam fotoğraf ekleyeceğim kernel ile alakalı bir sorun veriyor AMD diye her bir şey kurduğumuzda veya update ettiğimizde kernel sorunu yaşarmıyım hocam

Tekrar prelinkedkernel değişimi yapınız. Muhtemelen driver kurulumu sırasında cache rebuild işlemi yarım kalmış olabilir. Sistemi güncellemeyiniz üst sürümlere ama programları güncelleyebilirsiniz.

Üst kısmında bulunan komutları tekrar gireceğim değilmi üstad ? Bilemedim o Wifi driverini kurdum ve yeniden başlatmam gerektiği söylendi. Yapınca hata verdi. Deneyecegim tekrar terminalden kod girmeyi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı