Başarılı Kurulum Ryzen 2700X | MSI X470 | GTX 1080 Ti | macOS High Sierra 10.13.6

• AMD Ryzen 7 2700X işlemci
  • MSI X470 Gaming Pro Carbon anakart
  • MSI GTX 1080 Ti 11GB ekran kartı
  • macOS High Sierra 10.13.6 işletim sistemi

Kullandığımız imaj:

Yaptığımız BIOS ayarları:
WHQL --> disabled, Legacy --> disabled (UEFI only).

Yaptığımız kurulum sonrası işlemler:
Nvidia Web sürücüsü ve Cuda macOS için kurduk. Clover --> Config.plist dosyamızdan Nvidia Web işaretleyerek etkinleştirdik (Clover Configurator ile).

396438

Kemal hocama çok teşekkür ederim başından sonuna kadar her adımda yardımcı oldu [emoji4]

Dual boot ile sorunsuz oyun oynayıp yazılım işlerime OSX üzerinde devam edebileceğim. Ek olarak OSX'i XPG SX6000 PRO M2 üzerine kurduk [emoji106]

Bir ben kuramadım çok mutsuz etmeye başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam nereden indirdik hatırlamıyorum ama geçmişimde bu linki buldum;

Bunu kurarsanız ekran kartını kullanamayacaksınız. Oyunlar, programlar açılmayacaktır. Şahsen ben de bulamadım driver. Terminal ile bu kodu girdim fakat ekran kartını kullanmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu kurarsanız ekran kartını kullanamayacaksınız. Oyunlar, programlar açılmayacaktır. Şahsen ben de bulamadım driver. Terminal ile bu kodu girdim fakat ekran kartını kullanmıyor.
Bendeki tek problem hardware acceleration oda VLC, Skype screen share, OBS gibi yazılımlarda problem çıkarıyor. Onun dışında Unity3D de falan ekran kartını kullanabiliyorum. Zaten yakında RX 460 takacam ikinci kart olarak ona geçecem komple. Burdaki sorun AMD işlemcide dahili grafik olmamasındanmış galiba. Intel + 1080ti kullanan bir arkadaş var onda tüm hızlandırmalar sorunsuz çalışıyor mesela

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı