Ryzen 2700X ve Corsair H100I RGB Platinum SE ile sıcaklık yüksek

Enesmeseli

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, öncelikle birkaç sorum olacak. Kafama takılan oldukça şey var öncelikle, Ryzen 2700X kullanıcısıyım. 5 aydır kutusundan gelen stok 2700X fanıyla kullanıyordum.
Corsair H100I RGB Platinum SE alıp bugün montajını yaptım video izleye izleye. Bir yerlerde hata yapmış olabilir miyim acaba? RGB'ler, pompa, hepsi çalışıyor gibi duruyor sorunsuz. Sorunum şu kullandığım stok fan ve almış olduğum Corsair'in sıvı soğutucusu arasında öyle pek bir fark yok gibi duruyor. Sıcaklık değerleri açısından boşta 45-60 derecelerde geziyor sürekli. Oyunlarda da eski fanla da aralarında 5C* fark var gibi duruyor. Core Boost özelliği açıkta bu arada ama oyunlarda 3900 MHz'ye düşüyor.

IMG_0516.JPG

Çekirdekler eski stok fanda da aynı şekildi. Sizce bu durum normal mi? BIOS ayarlarınıda atabilirim.

Sistem.

Ryzen 2700X.
Gigabyte RTX 2070 Windforce 3X (v1)
Adata XPG 3000 MHz RAM (8x2 modüler)
Corsair H100I RGB Platinum SE sıvı soğutma.
Gigabyte B450M SH2 anakart.
Frisby Coax kasa.
Frisby 650W 80 Plus PSU.
Adata 480 GB SSD

Dediğim gibi gigabyte bir tane bagliyorsun hepsi çalışıyor ancak 2 tane prg indiriyordun corseir den ve gigabyte bin bios undan anlayanlar yardımcı olacaklardır istersen yeniden bir konu aç
termal macun söyledim salı günü elimde olur pompayı söküp birdaha termal macun sürüp takıcam çünkü pompanın üstünde gelen termal macun çok inceydi işlemcinin üstündede çok bi termal kalmamıştı termal macun bu kadar farkedermi bilmiyorm bi deneyecem :D
arkadaşlar işlemci ve sıvı soğutucu bloğuna termal macun (arctic mx-4 ) işlemini uyguladım öncesi cinebenchte işlemci sıcaklığı 81 di şimdi 60 derecede sabitlendi boşta işlemci sıcaklığı 50-65 derece arası değişiyordu şu an 40-55 arası değişiyor teşekkür ederim ilginiz için:D
arkadaşlar işlemci ve sıvı soğutucu bloğuna termal macun (arctic mx-4 ) işlemini uyguladım öncesi cinebenchte işlemci sıcaklığı 81 di şimdi 60 derecede sabitlendi boşta işlemci sıcaklığı 50-65 derece arası değişiyordu şu an 40-55 arası değişiyor teşekkür ederim ilginiz için

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı