Ryzen 2700X ve RTX 2080 sistem düşük performans ve FPS düşmesi

Anakartın listesinde olan ram deneyebilirsen tam adını koyarsın, bu tür durumlarda Ram, psu, modem sorunlarında test için Hepsiburada'dan ilgili parçayı satın alıp deniyorum sonra o parçayı geri kutulayıp para iadesi istiyorum ( cayma hakkı).
Anakart uyum listesindeki ram alıp bunu yapabilirsin. Baktın sorun düzelmedi(sorun anakartta) ve rami iade edemiyorsun, ikinci elde rami satması kolay ve kayıbın az olur.
Abi keşke şu cayma hakkı fransadada olsa. Anakart sitesinden bakdım RAM listede yok. RAM üretici sitesinden bakdım oradada yok. AMD uyumu hakkında hiç bir bilgi yok liste hep intel. Ancak satın almam gerekli enaz 200 euro. Alsam iade edemem satsam zararım olur. Anakartı degiştirecegim garanti yoluyla eger sorun düzelmez ise RAM leri gönderirim ancak bukadar yapabiliyorum.

Abi keşke şu cayma hakkı fransadada olsa. Anakart sitesinden bakdım RAM listede yok. RAM üretici sitesinden bakdım oradada yok. AMD uyumu hakkında hiç bir bilgi yok liste hep intel. Ancak satın almam gerekli enaz 200 euro. Alsam iade edemem satsam zararım olur. Anakartı degiştirecegim garanti yoluyla eger sorun düzelmez ise RAM leri gönderirim ancak bukadar yapabiliyorum.
Türkiye'de satıcıların açgözlülüğünden çıktı o yasa. Diğer ülkelerde bu hususta pek sıkıntı çıkmıyor ki gerek görülmüyor diye düşünüyordum.

Ayarları kısıp denediniz FPS oynamasına baktınız mı? Bende 7700k GTX 1080 var. Metro 2033 Redux oyununda bir ayarı çok yüksek yaparsam hangi ayar olduğunu unuttum FPS 40'a düşüyor ama yüksek yaparsam 300 FPS oluyor. 1 ayar o kadar FPS oynatmaz tahminimce böyle garip şeylerde oluyor.
Bir de burada bir arkadaş daha yazmıştı sizinkine benzer bir sorun, çözüm olarak Geforce Experience'dan oyunu optimize ederek düzeldiğini söylemişti. Bir de onu deneyin.

Türkiye'de satıcıların açgözlülüğünden çıktı o yasa. Diğer ülkelerde bu hususta pek sıkıntı çıkmıyor ki gerek görülmüyor diye düşünüyordum.
Aynen hocam. RAM l
Aynen hocam. Bellekleri aldigim sitede kalite yorum bolumunde benim anakartla hatasiz cok guzel kullaniyorum diye yazanlar var. Demekki bu sorun bana ozel.
Ayarları kısıp denediniz FPS oynamasına baktınız mı? Bende 7700k GTX 1080 var. Metro 2033 Redux oyununda bir ayarı çok yüksek yaparsam hangi ayar olduğunu unuttum FPS 40'a düşüyor ama yüksek yaparsam 300 FPS oluyor. 1 ayar o kadar FPS oynatmaz tahminimce böyle garip şeylerde oluyor.
Bir de burada bir arkadaş daha yazmıştı sizinkine benzer bir sorun, çözüm olarak Geforce Experience'dan oyunu optimize ederek düzeldiğini söylemişti. Bir de onu deneyin.
Geforce Experience kullanirsam daha berbat oluyor hocam.

Hangi ayarmis o acaba?
Aynı anakartı ve RTX 2080'i ben de kullanıyorum. Peki hangi oyunlarda düşük FPS alıyordunuz?
Butun oyunlarda durum ayni hocam. Battlefield V bu oyunda muazzam oynatmasi gerekirken yuksek ayarlarda 65, 70 FPS en dusuk ayarlarda 85, 90 FPS aliyorum.
Benim anakart bu degil hocam. MSI X470 Gaming Pro Carbon

Son düzenleme:
Aynen hocam. RAM l

Aynen hocam. Bellekleri aldigim sitede kalite yorum bolumunde benim anakartla hatasiz cok guzel kullaniyorum diye yazanlar var. Demekki bu sorun bana ozel.

Hangi ayarmis o acaba?

Butun oyunlarda durum ayni hocam. Battlefield V bu oyunda muazzam oynatmasi gerekirken yuksek ayarlarda 65, 70 FPS en dusuk ayarlarda 85, 90 FPS aliyorum.
Geforce Experience ile oyunları tara deyip daha sonra optimum ayarları kullana basıyorsun. O senin sistemine göre oyun ayarlarını optimize ediyor.

Aynen hocam. RAM l

Hangi ayarmis o acaba?

Benim anakart bu degil hocam. MSI X470 Gaming Pro Carbon

BFV'te aynı sorunu ben de yaşıyorum, oyunu kaç kez kaldırıp kurdum. O oyun bizim sistemde sıkıntı yaratıyor. BF1'de aynı sorun yok mesela. Başka hangi oyunlarda denedin?

BFV'te aynı sorunu ben de yaşıyorum, oyunu kaç kez kaldırıp kurdum. O oyun bizim sistemde sıkıntı yaratıyor. BF1'de aynı sorun yok mesela. Başka hangi oyunlarda denedin?
COD serisinde denedim komple. Ayni sorun oradada var. Hocam RTX pazarlarken Battlefield V oyunuyla hava atiyorlar DRX ozelligi felan diye.

RTX 2080 gibi bir ekran kartinin 1080p gibi bir monitorde en dusuk ayarlarda 85,90 FPS vermesi normalmi sizce?

Mağazalar size sistem toplarken takmazlar ama Ram alırken altın kural anakartın uyum listeleri.
Listeler güncel olmayabilir ama olası uyumsuzluk ihtimalinden iyidir bu listedeki ramlerden almak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı