Ryzen 2700x vs 9700k oyun için işlemci tavsiyesi

Hocam ryzen 3'ler ne zaman gelir bir tarih varmı ?
Muhtemelen yaz ortasında çıkar. Türkiye'ye çıktıktan 3-4 hafta sonra gelir. 2019 ortalarında çıkacak deniyordu. Yakın bir tarihte çıkmasını bekliyorum. Piyasada doğru düzgün oyun olmadığı için aceleci davranmamak lazım. Beklenti büyük 3000 serisinden.

Muhtemelen yaz ortasında çıkar. Türkiye'ye çıktıktan 3-4 hafta sonra gelir. 2019 ortalarında çıkacak deniyordu. Yakın bir tarihte çıkmasını bekliyorum. Piyasada doğru düzgün oyun olmadığı için aceleci davranmamak lazım. Beklenti büyük 3000 serisinden.
Mini itx yapma sebebim yurtdışına gidicem uzun süreli ozaman 7700 işlemci ile beklemek daha doğru olur.Döndüğümde 3 serisi alırım.

Mini itx yapma sebebim yurtdışına gidicem uzun süreli ozaman 7700 işlemci ile beklemek daha doğru olur.Döndüğümde 3 serisi alırım.
Aynen beklemen daha iyi olur. Ben şu an 4790K kullanıyorum GTX 1070 ile her oyunu ultra oynuyorum. Eskidiği için i7 9700K geçiş yapayım dedim fakat Ryzen 3000 serisinin iddaalı olması kafamı karıştırdı. Recep Baltaş 3000 serisi için video yayınladı. İzlemeni tavsiye ederim. Özellikleri hakkında bilgi veriyorlar.

Aynen beklemen daha iyi olur. Ben şu an 4790K kullanıyorum GTX 1070 ile her oyunu ultra oynuyorum. Eskidiği için i7 9700K geçiş yapayım dedim fakat Ryzen 3000 serisinin iddaalı olması kafamı karıştırdı. Recep Baltaş 3000 serisi için video yayınladı. İzlemeni tavsiye ederim. Özellikleri hakkında bilgi veriyorlar.
Video'yu bulamadım hocam.
X470 kaliteli bir anakartla idareten Ryzen 2600 işlemci alıp daha sonra duruma göre üçüncü nesil Ryzen 7 veya 9 işlemcilerden birine terfi edebilirsin.
Hocam size zahmet olmaz ise bana mini itx bi amd anakart önerebilirmisiniz ve intel

1080p 180hz monitöre 9700k tercih etmek daha mantıklı tercih olur. Ama en mantıklısı ryzen 3000 serisini bekleyip görmek. Gtx 1070 bende kullanıyorum, gtx 1070 ile 110 fps aldığın oyunda rtx 2060 ile 125 130 fps alırsın yani harcadığın paraya değmez bence

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı