Ryzen 2700x vs 9700k oyun için işlemci tavsiyesi

2700X’ün yüzünden olmuyor o sorunlar genellikle. Onu geçtim bir tane Intel işlemcinin adını ve yanına FPS düşüşü yazsanız benzer sorunlar çıkacak. Ama o sorunlarda işlemci yüzünden olmuyor genellikle. Mesela yenilen bir mavi ekran alakasız bir sorundan ortaya çıkabiliyor.
Dediğim gibi kendim kullanmadığım için bilemiyorum. Genel olarak gördüğüm konularda tek çekirdek performansı iyi olmadığından dolayı 2K olarak kullanılması daha iyi deniyordu. 1080p içinde İntel kesinlikle tercih edilmeli deniyor, tek çekirdek performansı daha iyi olduğundan. Dediğin gibi başka durumlardan ötürü problemde yaratıyor olabilir.

Tekli çekirdek performans'ı peki yazılımsal mı yoksa chip'den mi kaynaklı?
Dediğim gibi kendim kullanmadığım için bilemiyorum. Genel olarak gördüğüm konularda tek çekirdek performansı iyi olmadığından dolayı 2K olarak kullanılması daha iyi deniyordu. 1080p içinde İntel kesinlikle tercih edilmeli deniyor, tek çekirdek performansı daha iyi olduğundan. Dediğin gibi başka durumlardan ötürü problemde yaratıyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı