Ryzen 2700X vs i5-9600k sistem

Dangdro

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar olabildiğince ucuz ancak uzun bir süre boyunca hiçbir şekilde başımı ağrıtmayacak ve ekstra parça aldırtmamı gerektirtmeyecek bir sistem istiyorum. Sizin önerilerinizi de bekliyorum.

Aşağıda 2 adet uygun fiyatlı sistem buldum;

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişik yerlerden indirim avcılığı yapılarak daha da ucuza toplanabilir ancak 3000 serisi 1 ay sonra çıkacak beklenmeli, 2700X'li sistemi tercih ederim.

Eğer sistemi 5 yıldan fazla kullanacaksanız 2700x öneririm. Ben 9600k gibi hyperthreadsiz işlemcilerin 3-4 yıl sonra çok daha ciddi patlaklar vereceğini düşünüyorum. Bazı oyunlarda çatırdamaya başladılar bile keza.

401654

401664

Gördüğün üzere, biri çok yüksek FPSler sunarken, öbürü daha stabil bir oynanış vaad ediyor.

İkisini beraber istiyorsan, ya IPC'si artmış Ryzen 3000 serisini bekleyeceksin, ya da 8700k, 9700k, 9900k gibi işlemcilere para bayılacaksın.

Bu arada not düşeyim, şu an için her oyunda böyle olacağına yönelik bir iddiam yok. Zaten birkaç spesifik CPU bağımlı oyun haricinde de bu tür tablolar henüz çıkmıyor. Fakat 6 thread optimizasyonu yapılmamış bir oyunda böyle bir sonuç çıkması, birçok incelemecinin gözünde 6 threadlerin geleceğini sorgulattı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı