Ryzen 3 1200 AF sistem çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

rBarışş

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, anakartım MSI A320M-A Pro işlemcim Ryzen 3 1200 AF anakartı sıfır olarak aldım işlemciyi ikinci el aldım, her şeyi yerine taktım montajı bitirdim düğmeye bastım kasa açıldı ama ekrana görüntü gelmiyor. RAM temizleme vs her şeyi denedim ama olmuyor birkaç kişiye sordum BIOS güncellemesi yapman gerekli dediler ama ekrana görüntü gelmiyor BIOS güncellemesini nasıl yapacağım bir yardımcı olursanız sevinirim.

2 adet RAM varsa tek slotları deneyin. Yani tek bir RAM ile iki slotada takın deneyin. Eğer ekran gelmezse BIOS sıfırlama deneyin. Güç kablosunu çıkartın. BIOS pilini çıkartın ve sistemin güç dugmesine 10 defa basın. Sonrasında 5dk bekleyip BIOS pilini takıp deneyin.

2 adet RAM varsa tek slotları deneyin. Yani tek bir RAM ile iki slotada takın deneyin. Eğer ekran gelmezse BIOS sıfırlama deneyin. Güç kablosunu çıkartın. BIOS pilini çıkartın ve sistemin güç dugmesine 10 defa basın. Sonrasında 5dk bekleyip BIOS pilini takıp deneyin.
Hocam dediğinizi yaptım fakat hâlâ aynı

Af işlemciler yıl olarak ilk nesil Ryzen'lerden sonra üretildi. Anakartınızın BIOS'u ilk üretildiği gibiyse farklı bir işlemci takıp BIOS güncellemesi yapmanız gerekli.

Deneyeceğim hocam sonucu yazarım sağ olun.

Geri
Yukarı