Ryzen 3 1200 AF ve GTX1650 RDR2 performans

Oguzhan51

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, forumda benim de dahil olmak üzere birkaç arkadaşın sürekli sorduğu sistemim şu RDR2 oynamak istiyorum ne kadar bir FPS alırım gibi sorularla çok karşılaşıyoruz. Bugün itibari ile oyunu satın aldım ve test sonuçlarımı sizlerle paylaşmak istiyorum.
sistemim:
Ryzen 3 1200 AF.
ASUS Prime A320M-R.
8 GB RAM
.
INNO3D GTX1650 twinx2 OC
Grafik ayarlarım aşağıda ki resimlerde görüldüğü gibidir. Oyunu ilk açtığımda NVIDIA GeForce experince çözünürlüğü sistemim için otomatik olarak ayarladı. Oyunda ki FPS değerim ortalama 48 FPS. Eğer ki Ultra grafik takıntınız yok ise bu ayarlar size kafi gelecektir. Bence oyunun düşük ayarlarda dahi grafikleri hoş gözüküyor. SSD'de yer kalmadığı için oyunu 500GB 7200RPM HDD'ye kurdum ve yükleme ekranında bekleme sürem biraz fazla. Oyunu SSD'li bir sistemde daha önce denediğim için bu ayrıntıyı fark ettim. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Oyunda çok fazlaca grafik ayarları var. Sizlerden de şunu yapsan daha iyi bir görüntü elde edersin gibi önerilerinize açığım. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

20200706121138_1.jpg
20200706121146_1.jpg
20200706121156_1.jpg
20200706121201_1.jpg

Test güzel olmuş ellerinize sağlık. Zaten texture quality Ultra olsa yeterli olur, geri kalanları çoğunluk düşük olmak üzere orta-düşük ayarlarda 50 60 FPS dahi alınabilir.

Test güzel olmuş ellerinize sağlık. Zaten texture quality Ultra olsa yeterli olur, geri kalanları çoğunluk düşük olmak üzere orta-düşük ayarlarda 50 60 FPS dahi alınabilir.

Aynen dediğiniz gibi. Son olarak ekleyeyim.
Water quality High
Taa High.
Vysnc of.
Yaparak biraz daha goruntu kalitesini artırabilirsiniz. FPS'de ciddi bir düşüş gözlemlenmiyor.
Konuyu hortlatmak gibi olacak ama paylaşmakta fayda görüyorum arkadaşlar.
Part 1
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Part 2
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Videoyu izleyip aynı ayarları yapıp DX12 yerine Vulkan yaparsanız daha fazla FPS değeri görürsünüz. Yukarıda paylaştığım resimler de min 37 FPS görür iken videoda ki ayarlar ile min 45 FPS görüyorum.

Son düzenleme:
Aynen dediğiniz gibi. Son olarak ekleyeyim.
Water quality High.
Taa High.
Vysnc of.
Yaparak biraz daha goruntu kalitesini artırabilirsiniz. FPS'de ciddi bir düşüş gözlemlenmiyor.
Konuyu hortlatmak gibi olacak ama paylaşmakta fayda görüyorum arkadaşlar.
Part 1
Part 2
Videoyu izleyip aynı ayarları yapıp DX12 yerine Vulkan yaparsanız daha fazla FPS değeri görürsünüz. Yukarıda paylaştığım resimler demin 37 FPS görür iken videoda ki ayarlar ilemin 45 FPS görüyorum.

Hocam videoyu izledim ama anlayamadım ayarlarınızı atar mısınız rica etsem.

2.videoda 14.00 üncü dakika da görebilirsin.

Hocam bazı ayarlar Ultra'da anlayamadım yani :D.
2.videoda 14.00 üncü dakika da görebilirsin.

Hocam kusura bakmayın yine rahatsız ediyorum bir video gördüm atmak istedim burada +70 FPS alıyor bu doğru mu

Son düzenleme:
Hocam bazı ayarlar Ultra'da anlayamadım yani :D.

Hocam kusura bakmayın yine rahatsız ediyorum bir video gördüm atmak istedim burada +70 FPS alıyor bu doğru mu

Pek doğru gelmedi, güçlü bir ekran kartı olmazsa darboğaz fazla olurdu. Ama ayarlar düşükte olmasına rağmen 70 FPS.

Pek doğru gelmedi, güçlü bir ekran kartı olmazsa darboğaz fazla olurdu. Ama ayarlar düşükte olmasına rağmen 70 FPS.

MSAA gibi ayarlar kapalı kendi sistemimde ve video doğru. Sistemden sisteme farklılıklar gösteriyor. Videoda ki ayarlar ile i59400F ve 1660 Ti sistemde deneme fırsatım oldu kendi aldığım FPS'den daha fazlasını aldım ki oyunun kendi sunduğu balance ayarlardan daha iyi görüntü kalitesine sahip.

Geri
Yukarı