Ryzen 3 1200 AF ve RX 570 Düşük FPS

berk12cc

Picopat
Öncelikle merhaba yaklaşık 3 hafta önce bir toplama sistem aldım. Sistem RX 570 ve AMD Ryzen 3 1200 AF'den oluşuyor 8 GB 3000 MHz RAM var ve SSD. Aynı sistemden olan kişilerde 150 FPS alıyorlarsa ben 130 alıyorum acaba bir şeyi eksik mi yaptım. Bilgisayarı aldıktan sonra UEFI olarak windos 10 Home kurdum ekran kartı ve chipset driverlerini kurdum RAM 3000 MHz 2933 MHz'de çalışıyor zaten sorun yok. Windosta güncellemeleri yaptım başka yapacağım şey var mı neden düşük FPS alıyorum?

Öncelikle merhaba yaklaşık 3 hafta önce bir toplama sistem aldım. Sistem RX 570 ve AMD Ryzen 3 1200 AF'den oluşuyor 8 GB 3000 MHz RAM var ve SSD. Aynı sistemden olan kişilerde 150 FPS alıyorlarsa ben 130 alıyorum acaba bir şeyi eksik mi yaptım. Bilgisayarı aldıktan sonra UEFI olarak windos 10 Home kurdum ekran kartı ve chipset driverlerini kurdum RAM 3000 MHz 2933 MHz'de çalışıyor zaten sorun yok. Windosta güncellemeleri yaptım başka yapacağım şey var mı neden düşük FPS alıyorum?

Windows 10 oyun performansı olarak gerçekten FPS düşürüyor geçen Update geldi yaptım diye 20 FPS düştü bence Windows 8 geçin ben geçeceğim ayriyeten sanırsam GameGaraj'dan aldınız çünkü aynı sistemi GameGaraj'da görmüştüm çok rahatsız oluyorsanız garantiye yollayın sorun var mı baksınlar.

20 fps fark sistemin değilde ayarların farkı olabilir. Performans ayarlarına zorlamayı dene her şeyi.

Teşekkürler hepinize dediklerinizi değerlendirip yapacağım. Bir sorum daha olacak SSD var bilgisayarımda ama 20-25 saniyede açılıyor normal mi?
Ekran kartı ayarlarını kurcalamayı denediniz mi? Ayrıca o kişilerde herhangi bir overclock işlemi yapılmış mı?

Ekran kartı ayarlarını en güzel şekilde yaptım benim işlemcimde overclock yok ama aldığım sitenin FPS videosundaki işlemcide belki FPS'in yükselmesi için yapmış olabilirler.

Normal değil. HDD VA mı PC'de? Yanlışlıkla ona kurmuş olabilirsiniz.

Hardisk var ama BIOS ayarlarında windos Boot Manager SSD işaretli.
Normal değil. HDD VA mı PC'de? Yanlışlıkla ona kurmuş olabilirsiniz.

Ve hardiski taktım ama BIOS'ta gözükmüyor ama depolama alınında var bunda bir sıkıntı var mı?

Hardisk var ama BIOS ayarlarında windos Boot Manager SSD işaretli.

Ve hardiski taktım ama BIOS'ta gözükmüyor ama depolama alınında var bunda bir sıkıntı var mı?
Bilmiyorum ayrıca FPS düşük konusuna gelirsek örnek veriyorum o işlemci ve ekran kartı ile PUBG oynarsan (O.C yapmadan) büyük ihtimalle %25 civarı darboğaz olacaktır. Bundan dolayı FPS biraz düşüktür diye düşünüyorum anakartınız nedir ? O.C yapmaya müsaitse yapmanızı öneririm ben size yardımcı olurum aynı işlemci bende de var O.C yaptım çünkü sıkıntı kalmadı.

Geri
Yukarı