Ryzen 3 1200 nasıldır?

@w1llard, ekran kartı sağlam çıkarsa senin için çok iyi olur. Zaten param güvende açmış arkadaş, sorun çıkarsa iade edin bu fiyat bandında bir şeyler önereyim. İşlemci için stok fan yeterli, macun olarak Teknobiyotik üzerinden 120 TL'ye MX4 alırsınız. Son olarak bileşenleri mATX hava akışının iyi olduğundan emin olduğunuz bir kasaya koyun 100-150 TL'ye bile bulursunuz.

@w1llard, ekran kartı sağlam çıkarsa senin için çok iyi olur. Zaten param güvende açmış arkadaş, sorun çıkarsa iade edin bu fiyat bandında bir şeyler önereyim. İşlemci için stok fan yeterli, macun olarak Teknobiyotik üzerinden 120 TL'ye MX4 alırsınız. Son olarak bileşenleri mATX hava akışının iyi olduğundan emin olduğunuz bir kasaya koyun.
Teşekkürler hocam çok sağolun, sisteme ihtiyacım vardı bunu gözden geçireceğim çok teşekkürler.

@w1llard, ben teşekkür ederim. Dediğim gibi umarım ekran kartınız sağlam çıkar. Bu işlemciyi neden koydun derseniz tam bir F/P canavarı. Üstüne RX 570, GTX 970 dengi kartlar eklenince bütçenize göre iyi bir şeyler çıkmış olacak. RAM sorunu yaşamazsınız zaten 2x8, 3200 MHz. Tabii işlemciniz 2666 MHz. destekliyor, sorun olmayacaktır. Alacaksanız ekran kartından başlayın derim, her an ilan kapatılabilir.

@w1llard, ben teşekkür ederim. Dediğim gibi umarım ekran kartınız sağlam çıkar. Bu işlemciyi neden koydun derseniz tam bir F/P canavarı. Üstüne RX 570, GTX 970 dengi kartlar eklenince bütçenize göre iyi bir şeyler çıkmış olacak. RAM sorunu yaşamazsınız zaten 2x8, 3200 MHz. Tabii işlemciniz 2666 MHz. destekliyor, sorun olmayacaktır. Alacaksanız ekran kartından başlayın derim.
Hocam Intel ile AMD arasında ki farkler nelerdir? ben ikisinin arasında ki farkı bir türlü anlayamadım. :D

@w1llard, hocam bu fiyat bandında alacağınız AMD işlemci bir işe yaramayacaktır. i3 10105F aynı fiyata AMD'yi tokatladığı için bunu koydum. Mesela i3 10100F'in R5 1600 ile karşılaşmasını izleyelim. Kaldı ki siz 1500'e R3 1200 dengi bir şey bulursunuz. Rekabetçi oynuyorsan bu i3 tam senlik.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@w1llard, hocam bu fiyat bandında alacağınız AMD işlemci bir işe yaramayacaktır. i3 10105F aynı fiyata AMD'yi tokatladığı için bunu koydum. Mesela i3 10100F'in R5 1600 ile karşılaşmasını izleyelim. Kaldı ki siz 1500'e R3 1200 dengi bir şey bulursunuz. Rekabetçi oynuyorsan bu i3 tam senlik.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet hocam dediğiniz gibi Intel daha iyimiş, hocam bu sisteme ne kadar watt'lık bir psu önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı