Ryzen 3 1200 Sistem Yayın Performansı Nasıldır?

Bu sitem Twitch ve Youtube için yetermi ?

• Yeter.

Oy: 20 74,1%
  • Yetmez.

Oy: 7 25,9%

• Oy verenlerin toplamı
    27

Doğukan Ürker

Kilopat
Yer
Albuquerque
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Ben Doğukan.
Twitch'te ve YouTube'da canlı yayın yapmak için bu sistem yeterli midir? Canlı yayın max 1 saat. Bu arada sistem bende toplanmış bir şekilde yani önceden alınıp şu anda kullanılan parçalar. Bu konuyu da bu PC'den yazıyorum.

Yayın yapacağım oyunlar:
Minecraft, Cities:Skylines, Raft vb. sistemi fazla yormayan oyunlar.

Yayın kalitesi:
720p 30 FPS

Sistem:

- AMD RYZEN 3 1200 SOKET AM4 3.1 GHZ 8MB ÖNBELLEK 65W 4 ÇEKİRDEK
- COOLER MASTER HYPER 212 LED İŞLEMCİ SOĞUTUCU
- COOLER MASTER MASTERGEL PRO TERMAL MACUN
- MSI A320M PRO-VD/S AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz (OC) VGA DVI Anakart
- CORSAIR 8GB Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14 Single Ram (x2=16 gb ram)
- MSİ GTX 1050 Tİ OC PCIe 4GB GDDR5
- PowerBoost Royal Serisi VK-G1001S USB 3.0 Midtower Kasa (Psu Yok)
- SAMSUNG 250 GB 850 EVO SATA 3.0 SSD
- Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB 210Mb/s okuma Harddisk
- Xigmatek Xcp-A500 X-Calibre 500W 80 Plus PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaparsın. O işlemci fanına 300₺ verene kadar daha iyi bir işlemci alabilirdin. RAM'i neden 2400MHz aldın?

Her şey hazırsa neden denemiyorsun? Bir de yeterli ama 4 MBPS upload olması lazım 720p için. Ama ben kayıt ettikten sonra yayınlayacağım diyorsan eğer 2mbps yeterli.

Yaparsın. O işlemci fanına 300₺ verene kadar daha iyi bir işlemci alabilirdin. RAM'i neden 2400MHz aldın?
Ben ilk olarak sistemi aldım sonra termal macun, soğutucuyu ve diğer 8 gb ram i aldım, bulanları alanı 2-3 hafta oluyor, sistem alanı ise 6 ay oldu. Ryzen serisi işlemcilerin ısınma problemi olduğu için 300tl lik işlemci soğutucu ve 49 tl lik termal macun aldım.
Her şey hazırsa neden denemiyorsun? Bir de yeterli ama 4 MBPS upload olması lazım 720p için. Ama ben kayıt ettikten sonra yayınlayacağım diyorsan eğer 2mbps yeterli.
Peki ya 3 MBPS upload hızı yeterli mi ?

Son düzenleme:
Ben ilk olarak sistemi aldım sonra termal macun, soğutucuyu ve diğer 8 gb ram i aldım, bulanları alanı 2-3 hafta oluyor, sistem alanı ise 6 ay oldu. Ryzen serisi işlemcilerin ısınma problemi olduğu için 300tl lik işlemci soğutucu ve 49 tl lik termal macun aldım.

Peki ya 3 MBPS upload hızı yeterli mi ?
Isınma problemi olduğu doğru fakat 300 TL birazcık gereksiz olmuş. Anakartınız 3200 MHz'e kadar destekliyor 3000 MHz Bir RAM alsaydınız daha güzel olurdu fakat yeteceğini düşünüyorum

Ryzen işlemcilerde ısınma problemi yok. Stok fanları da gayet yeterli, gerek yoktu bu masrafa. Almışken overclock yaparsınız bari.

Geri
Yukarı