Ryzen 3 1300X Sistemde Aniden Oluşan Donma Sorunu

Slmnbrknk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Steelseries Rival 300 mouse ve A4 Tech PS2 soketli bir klavye kullanıyorum. Sistemi yeni topladım. Fakat Windows 10'u yüklediğimden beri bu sorundan kurtulamadım.
Sorun: PC'de takılırken aniden ekran donuyor, klavye ve mouse işlevini kaybediyor. Monitörde işleyen, hareket eden her şey duruyor. Ve bir daha PC'yi açma-kapama tuşundan kapatıp açmadan açılmıyor. Her şeyi denedim şimdiye kadar.
RAM'i farklı slotlara takmayı denedim, BIOS'u en son sürüme getirdim, anakart driverlarını güncelledim, ekran kartı driverlarını güncelledim. Fakat bir türlü çözemedim şu sorunu. Artık çıldırma raddesindeyim ve bu böyle sürmeye devam ederse bilgisayarı bile satmayı düşünüyorum. Bazı arkadaşlar PSU'dan kaynaklanıyor olabilir dediler. Lütfen yardım edin.
Sistemim:
  • Ryzen 3 1300x
  • Asus B350M-K
  • Corsair 2400 MHz cl14
  • High Power 500w +80 kırmızı fanlı
  • Dark Equalizer
  • AOC TFT1780
  • Steelseries Rival 300
  • A4 Tech kb-21

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaslar. Bi arkadasin yeni nesil bi HDD'sini alip denedim. Yine ayni sorun ortaya cikti. Arkadasin PC'sinde sorunsuz calisan bie hard disk benim PC'mde sorun cikartti. Artik ne yapacagimi bilmiyorum. Sorun HDD'de degil. Acaba hangi parcalarda lutfen yardim edin. Monitorden kaynaklaniyor olabilir mi?

Arkadaslar. Bi arkadasin yeni nesil bi HDD'sini alip denedim. Yine ayni sorun ortaya cikti. Arkadasin PC'sinde sorunsuz calisan bie hard disk benim PC'mde sorun cikartti. Artik ne yapacagimi bilmiyorum. Sorun HDD'de degil. Acaba hangi parcalarda lutfen yardim edin. Monitorden kaynaklaniyor olabilir mi?
Dostum monitörden olduğunu hiç sanmıyorum çünkü bizim senle sorunumuzun aynı olma ihtimali çok yüksek ve ben laptopu harici monitörle kullanıyorum ancak monitörü söküp laptopun kendi ekranıyla oynarkende aynı sıkıntı oluyor. Bende kendi sorunumu arıyorum hala internette düzgün bişey bulamadım. Ben Ram testide yaptım sıkıntı çıkmadı. Geriye heralde bi ekran kartıyla işlemci kaldı.

Artik can sikici olmaya basladi bu sorun. Hicbiryerde cozumunu bulamadim. Yarin aldigim magzaya goturecegim ve sorunh soyleyecegim. Onlar da yapamaz ise PC'yi satma karari aldim.

Artik can sikici olmaya basladi bu sorun. Hicbiryerde cozumunu bulamadim. Yarin aldigim magzaya goturecegim ve sorunh soyleyecegim. Onlar da yapamaz ise PC'yi satma karari aldim.
Dostum şöyle bişey var parçaların garantisi varsa yarın ilk iş götür zaten. Ben yurtdışından felan topladın ondan götürmüyorsun sanıyorum. Garantin varsa niye satasın yeni bilgisayarı sen bozmadın ya ? Garanti ne güne duruyor, donanımsal bi sıkıntı var ve onuda onlar inceleyip bulsunlar bi zahmet.

Dostlar PC'yi aldigim yere verdim
Kontorllerini yapip bana haber verecekler. Eger sorunun nedenini ogrenirsem sizleri bilgilendirecegim. Bu arada aklima bisey geldi. Ben pc yi kullanirken akim korumali priz ile kullaniyordum. Acaba bu kapanma sorunu bu prizden kaynakli olmus olabilir mi?

Dostlar PC'yi aldigim yere verdim
Kontorllerini yapip bana haber verecekler. Eger sorunun nedenini ogrenirsem sizleri bilgilendirecegim. Bu arada aklima bisey geldi. Ben pc yi kullanirken akim korumali priz ile kullaniyordum. Acaba bu kapanma sorunu bu prizden kaynakli olmus olabilir mi?

sorunun çözüme ulaştımı benzer sorunlar bende de var.:)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı