Ryzen R3 1300X RX580 Sistem donma sorunu

zorganabi

Centipat
Sistem birkaç saniyeliğine kilitleniyor, sebebi nedir?

Sistem özelliklerim; AMD Ryzen R3 1300X
Gigabyte B450M-S2H
MSI Armor RX580
Crucial DDR4 3000MHZ 8GB Ram (tek)
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Suruculerinizin guncel oldugunu varsayiyorum. Diskin kendisinde fiziksel bir sorun olabilir ya da disk kablolamasinda sorun olabilir. Temin edebileceginz baska disk varsa gecici olarak onu kullanip temiz sistem kurulumu yapin. Kablolari da degistirin. Sorun duzelirse kendi diskinizin AOMEI Backupper ile yedegini alip ona temiz kurulum yapin. Duzelmezse diskte sorun vardir. Kullandiginiz SSD ya da HDD modeli nedir? O modellerin kronik sorunu olup olmadigini arastirdiniz mi?
Kesinlikle disklerimde sorun olamaz çünkü zaten kullanıyordum yeni sistem topladım yeni sisteme geçirdim diskleri.
Suruculerinizin guncel oldugunu varsayiyorum. Diskin kendisinde fiziksel bir sorun olabilir ya da disk kablolamasinda sorun olabilir. Temin edebileceginz baska disk varsa gecici olarak onu kullanip temiz sistem kurulumu yapin. Kablolari da degistirin. Sorun duzelirse kendi diskinizin AOMEI Backupper ile yedegini alip ona temiz kurulum yapin. Duzelmezse diskte sorun vardir. Kullandiginiz SSD ya da HDD modeli nedir? O modellerin kronik sorunu olup olmadigini arastirdiniz mi?
HDD modelim WD Caviar Blue 1TB sıfır alındı. SSD Trancsend 240gb.

Kesinlikle demek yanlis. Sisteminiz sifir olabilir ama imalat ya da montaj hatasi olmayacagi anlamina gelmez. Kablolarda sorun olabilir ya da temassizlik da olabilir. Zaten gonderdiginiz SS'ta disk uyarisinin uzerinde duruyorsunuz. Kendi tercihiniz. Ben olsam once disk kablolarini gozden gecirirdim. Sonra HDD'yi cikarip SSD'yi tek basina calistirirdim.

Kesinlikle demek yanlis. Sisteminiz sifir olabilir ama imalat ya da montaj hatasi olmayacagi anlamina gelmez. Kablolarda sorun olabilir ya da temassizlik da olabilir. Zaten gonderdiginiz SS'ta disk uyarisinin uzerinde duruyorsunuz. Kendi tercihiniz. Ben olsam once disk kablolarini gozden gecirirdim. Sonra HDD'yi cikarip SSD'yi tek basina calistirirdim.
Dediğinizi siz söylemeden yaptım sorun devam ediyor.
@Recep Baltaş Hocam Storahci sorununu nasıl çözebilirim?
FIX: Reset to device DeviceRaidPort0 error in Windows 10 Hatayı kopyalayıp arattırdım bunu buldum.

Verdiginiz linkte disk hatalarini kontrol edin, guc yonetimi ayarlarini degistirin, suruculeri guncelleyin denmis. Benim dediklerime ek olarak Hızlı Başlat'ı kapat denmis.
Verdiginiz linkte disk hatalarini kontrol edin, guc yonetimi ayarlarini degistirin, suruculeri guncelleyin denmis. Benim dediklerime ek olarak Hızlı Başlat'ı kapat denmis.

Ya yeni parçalar aldım bu sorunla karşılaştım eski sistemimde böyle saçma bir sorun görmedim. İşaretliyorum işaretliyorum yetkili olarak bakan da yok sinirden öleceğim ama ha...
Size çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı