Ryzen 3 2200G APU sistem nasıldır?

Kaanio

Decapat
Öncelikle selamlar. Ryzen 3 2200G'li bir sistem toplayacağım APU olarak. Yanına da 2x4 GB 3000MHz RAM ekleyeceğim. Sorum şu ben bu sistemle LOL, Cs:Go, Fortnite gibi oyunları oynayabilecek miyim? Yüksek ayarlarda oynama gibi bir takıntım yok, sadece bu sistem beni ne kadar götürür?

Öncelikle selamlar. Ryzen 3 2200G'li bir sistem toplayacağım APU olarak. Yanına da 2x4 GB 3000MHz RAM ekleyeceğim. Sorum şu ben bu sistemle LOL, Cs:Go, Fortnite gibi oyunları oynayabilecek miyim? Yüksek ayarlarda oynama gibi bir takıntım yok, sadece bu sistem beni ne kadar götürür?
Maksimum bütçeniz nedir ?

O sistemin ekstra olarak 750Ti kullanıyorum şöyle hesaplarsak işlemcinin dahili grafik birimi biraz overclock ile 1030 eşdeğeri diye sanırım üzmez seni. Fakat 1 yıldan sonra ekran kartı almak için çıldırabilirsin :)

O sistemin ekstra olarak 750Ti kullanıyorum şöyle hesaplarsak işlemcinin dahili grafik birimi biraz overclock ile 1030 eşdeğeri diye sanırım üzmez seni. Fakat 1 yıldan sonra ekran kartı almak için çıldırabilirsin :)
Overlock çokta olmasına gerek yok dual channel olunca neredeyse gt 1030 gücünde oluyor sanırım aralarında en fazla %30 güç farkı oluyor. bunu dual channelde düşünsek %10-15 civarı daha güçlü gt1030 yani idare olarak gayet makul olur.

bütçeni biraz daha arttırıp böyle alabilirsin dostum.
Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA
FSP FSP500-60AHBC 500W 80+ PFC Aktif Power Supply Fiyatı
eğer bütçeni arttırabiliyorsan önerim ramlari 8x2 yapmandır.
dediğim PSU'yu alırsan 2500 TL eder ve bence değer. nedeni ise alacağın anakart 2 slotlu olacaktır 4x2 yaptığında günümüz oyunları için yetersiz kalacaktır gelecektede sorun yaşayabilirsin.

Anlamadım yani bu sistemin ömrü 1 sene midir?
dediğim PSU'yu alırsan 2500 TL eder ve bence değer. nedeni ise alacağın anakart 2 slotlu olacaktır 4x2 yaptığında günümüz oyunları için yetersiz kalacaktır gelecektede sorun yaşayabilirsin.
Teşekkürler dostum

Hayır arkadaş tam anlatamamış içindeki dahili ekran kartı yetecektir ama ileride ekran kartı koymazsanız vega 8 sizi çok üzer eğer 5-6 ay içerisinde ekran kartı alacaksanız dediğim gibi 2500 TL'ye son attığım bilgisayarı alabilirsiniz.

Teşekkürler

Teşekkürler dostum
Tabii ki 1 sene değil :) genelde oyun için alıyorsun bu oyunlardan başka oyunlarda oynamak isteyeceksin her ne kadar ilk başlarda sistem topladığımızda "Ya ben bunları oynasam yeter" adıyla alıyoruz ama her yeni oyun çıktığında veya başka bir oyun gördüğümüzde "Keşke bunu oynayabilsem" dememek için en başta bunu bilerek sistem toplamalıyız o yüzden dedim :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı