Ryzen 3 2200G pinleri yamuldu

Barissyigit

Centipat
Bu işlemci de 7 tane pin var ben bunları takarken yamuldu galiba. Şu an öyle duruyor. Bilgisayardan ayrı bilgisayarcı götürsem yapar mı? Kaç TL'ye yapar? Ya da kendim yapabilir miyim? Çok fazla değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nazik el beceriniz yoksa daha da kötü yapabilirsiniz. Demir cetveller var ya, onun gibi ince ve dümdüz bir metal ile dikey ve yatay olarak tam doğrusal olacak şekilde geri getirilmeleri lazım. Bunu yapan yerler de var ama kendiniz yapmaya çalışırsanız riski göz önüne almalısınız.

Doğru işlemci pinleri her ne kadar incede olsa kolay kolay kopmaz arkadaşın dediği gibi el becerisi ile düzeltebilirsin tabi düzelteyim derken ikide bir pinleri sağ sola yamultursan o zaman işlemci elinde kalabilir sadece yamuk olan taraftan tutup fazla incelemeden dikey konuma getirmen yeterli. Anakarta işlemciyi taktıktan ve kilidi kapattıktan sonra anakart bile pinleri tamamen dümdüz yapacaktır kolay gelsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video işine yarar herhalde.

Dostum 0.5 Rotring kalem ile düzeltirdik küçükken. Al dene.
Ucu bu şekil uzun olsun.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    8,7 KB · Görüntüleme: 31
Maket bıçağı ile çok bastırmadan pinlerin arasına girip, hafif sağ sol yapa yapa düzeltebilirsiniz. Ben işlemcimin pinlerini aldığım gün yamultmuştum, böyle düzelttim. Sorumluluk kabul etmem ama. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı