Ryzen 3 2200G sistemde mavi ekran hatası

Clementine

Hectopat
Arkadaşlar, yeni sistem APU olarak topladık:
  • Ryzen 3 2200G
  • 8 GB 3000MHz RAM
  • Gigabyte A320 anakart
Eski sistem:
  • AMD HD 6570 1 GB ekran kartı
  • E5400 Intel işlemci
  • 4 GB RAM
  • 300W PSU
300W PSU hala duruyor değiştirmedim. Monte etme işlemini yaptım kabloları taktım. Her şey yerli yerindeydi. Ama eski sistemde (ki şu an tekrar kurdum oradan yazıyorum) normal bir şekilde çalışan bilgisayar, o sistemi kurunca açılmaya başlıyor ardından siyah ekranda sistemi normal olarak başlat ve onar gibi 2 seçenek geliyor. Normal olarak başlat dediğimde Windows yüklenme slaytının olduğu yer geliyor orada donuyor ve mavi ekran verip bilgisayara reset attırıyor. Bu şekilde durmadan devam ediyor. Sebebi nedir bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni anakart takmışsın format attın mı?

Yeni sistem de temiz bir kurulum yaptınız mı acaba?

Hayır format atmadım. Harddiske format atıp mı o sistemi kuruyum. Yoksa nasıl format atacağım ki bilgisayar sistemi kurunca açılmıyor. Yanımda DVD ve flash bellekte yok.

Aklıma PSU geldi direkt. Sonuçta eski PSU yetersiz olabilir.

300W yeter dediler bayağı sordum zaten USB ve DVD-CD okuyucusunu söktüm onlardan dan giden güçte ortadan kalktı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı