Ryzen 3 2200G ve GTX 1050 Ti Düşük FPS

StrowKSV

Hectopat
Merhabalar.
1050 Ti ekran kartına sahibim ve örnek oyunlar vermek gerekirse Rainbow Six Siege'de en düşük ayarlarda 70-75 FPS, GTA 5'de en düşük ayarlarda 60-65 FPS, CS:GO'da ise en düşük ayarlarda 120-130 FPS almaktayım. Arkadaşlar yanlış anlamayın ama bu sistemde bu FPS'i almak beni resmen çileden çıkartıyor. Lütfen bir yol gösterin de su sorunu çözebilelim. İnternet te bunun gibi bir sürü konu var fakat hiçbirinde çözülememiş. Sistem bilgilerimi bu yazının altında paylaşıyorum oradan bakabilirsiniz, ayrıca istendiği zaman screenshot desteği de sağlayabilirim.

Sistem Bilgilerim:
GeForce GTX1050 Ti 4 GB
AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz 4 çekirdek
16 GB RAM 2400MHz
MSI A320M Pro-vd/s
1TB Harddisk
400W Power Supply

Ek olarak monitör:
LG 27MP59G-P 1920X1080 75Hz 1ms

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.
1050 Ti ekran kartına sahibim ve örnek oyunlar vermek gerekirse Rainbow Six Siege'de en düşük ayarlarda 70-75 FPS, GTA 5'de en düşük ayarlarda 60-65 FPS, CS:GO'da ise en düşük ayarlarda 120-130 FPS almaktayım. Arkadaşlar yanlış anlamayın ama bu sistemde bu FPS'i almak beni resmen çileden çıkartıyor. Lütfen bir yol gösterin de su sorunu çözebilelim. İnternet te bunun gibi bir sürü konu var fakat hiçbirinde çözülememiş. Sistem bilgilerimi bu yazının altında paylaşıyorum oradan bakabilirsiniz, ayrıca istendiği zaman screenshot desteği de sağlayabilirim.

Sistem Bilgilerim:
GeForce GTX1050 Ti 4 GB
AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz 4 çekirdek
16 GB RAM 2400MHz
MSI A320M Pro-vd/s
1TB Harddisk
400W Power Supply

Ek olarak monitör:
LG 27MP59G-P 1920X1080 75Hz 1ms
Sürücüler güncelmi ? Sıcaklıkdeğerleri nasıl ve pcyi temizledinizmi ?

PSU yetersiz kalıyor olabilir. En az 450W lazım diye biliyorum 1050 Ti'ya.
Evet baktım da en az 450W lazımmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüler güncelmi ? Sıcaklıkdeğerleri nasıl ve pcyi temizledinizmi ?
Ekran kartı sürücülerim ve bios um günceldir.Sıcaklık değerlerini aşağıya bırakıyorum.Ayrıca bilgisayar az önce temizlenmiş ve işlemci termal macunu yenilenmiştir.

Edit:Bu arada aşağıdaki ss de fps im en düşük ayarlarda 60-65 dir.

Ekran kartı sıcaklığı belirtilen ss;

sıcaklık.PNG
Psu yetersiz kalıyor olabilir en az 450w lazım diye biliyorum 1050 ti ya
Evet baktımda en az 450W lazımmış
ben de öyle tahmin ediyordum bir ara.Şuan ki psu da hiçbir sertifika yok ve markası "frisby foem", ayrıca bu forumda insanların bu marka psular hakkında "tercih edilmemesi gerektiği ve sistem donanımlarına zarar verebileceği" tartışılmış.

Son düzenleme:
Ekran kartı sürücülerim ve BIOS'um günceldir. Sıcaklık değerlerini aşağıya bırakıyorum. Ayrıca bilgisayar az önce temizlenmiş ve işlemci termal macunu yenilenmiştir.

edit:bu arada aşağıdaki SS'de FPS'im en düşük ayarlarda 60-65'dir.

ekran kartı sıcaklığı belirtilen SS;

Eki Görüntüle 567482

Ben de öyle tahmin ediyordum bir ara. Şu anki PSU'da hiçbir sertifika yok ve markası "Frisby foem", ayrıca bu forumda insanların bu marka PSU'lar hakkında "tercih edilmemesi gerektiği ve sistem donanımlarına zarar verebileceği" tartışılmış.

Hocam 500W+80 falan alın. Ya da 450W +80.

İlerde sistem belki upgrade edersin 550w+ 80 işini görür onu almanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı