Ryzen 3 2200G ve GTX 1050 Ti düşük GPU kullanımı sorunu

EvilJanche

Kilopat
Daha fazla  
GPU kullanımı sorununu hala düzeltemedim. Uzun bir süredir bu sorunla uğraşıyorum ve gerçekten sıkıldım artık lütfen birisi bir çare bulsun. Resimde de görüldüğü gibi GPU kullanımı çok düşük ve FPS yerlerde.
Sistemim:
Ryzen 3 2200G.
GTX 1050 Ti.
8 GB 2400MHz RAM.
1TB harddisk.
500W poweboost PSU.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    347,3 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
GPU kullanımı sorununu hala düzeltemedim. Uzun bir süredir bu sorunla uğraşıyorum ve gerçekten sıkıldım artık lütfen birisi bir çare bulsun. Resimde de görüldüğü gibi GPU kullanımı çok düşük ve FPS yerlerde.
Sistemim:
Ryzen 3 2200G.
GTX 1050 Ti.
8 GB 2400MHz RAM.
1TB harddisk.
500W poweboost PSU.
Her oyunda yapıyor mu ? bu arada powerboost çok kötü PSU üretiyor.

Sistemim:
Ryzen 3 2200G.
GTX 1050 Ti.
8 GB 2400MHz RAM.
1TB harddisk.
500W poweboost PSU.
Hocam sorunu çözebildiniz mi acaba?

Arma 3 mü bu oyun? Ayarları artırabilirsin GPU kullanımı için ama FPS'i muhtemelen pek artıramazsın. Bu oyunda işlemcin feci darboğaz yapar, tek kanal bellek kullanıyorsun anladığım kadarıyla ayrıca.

Kısacası ayarları artır, çift kanal belleğe geçebiliyorsan geç.

Arma 3 mü bu oyun? Ayarları artırabilirsin GPU kullanımı için ama FPS'i muhtemelen pek artıramazsın. Bu oyunda işlemcin feci darboğaz yapar, tek kanal bellek kullanıyorsun anladığım kadarıyla ayrıca.
Sorun tüm oyunlarda devam ediyor. Çift kanal 16 gb ram e geçiş yaptım rx 580 4 gb takılı şuan sorun çözülmedi. İşlemci darboğaz olduğunu sanmıyorum işlemciye hiç yük bindirmeyen en kötü oyunda bile GPU kullanımım %50 %60 ı aşamıyor. Örnek olarak güncel Pubg screenshot ı pubg ranked da oyun sonlarına doğru 20 küsür FPS lere iniş yapmaya başlıyor oyun oynanmıyacak hale geliyor. aynı işlemci ve kartı kullanan arkadaşım sıkıntısız oyununa devam ediyor

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 20
Sorun tüm oyunlarda devam ediyor. Çift kanal 16 gb ram e geçiş yaptım rx 580 4 gb takılı şuan sorun çözülmedi. İşlemci darboğaz olduğunu sanmıyorum işlemciye hiç yük bindirmeyen en kötü oyunda bile GPU kullanımım %50 %60 ı aşamıyor. Örnek olarak güncel Pubg screenshot ı pubg ranked da oyun sonlarına doğru 20 küsür FPS lere iniş yapmaya başlıyor oyun oynanmıyacak hale geliyor. aynı işlemci ve kartı kullanan arkadaşım sıkıntısız oyununa devam ediyor

Hocam işlemciye yük bindirmeyen oyun demişsiniz fakat PUBG işlemciye zaten çok yüklenen bir oyun, boş alanda bile işlemci kullanımınız %80'de, daha ne kadar yük bindirsin?

Hocam işlemciye yük bindirmeyen oyun demişsiniz fakat PUBG işlemciye zaten çok yüklenen bir oyun, boş alanda bile işlemci kullanımınız %80'de, daha ne kadar yük bindirsin?
Örnek olarak verdiğim oyunlardan birisi bu valorant da bile aynı sorunları yaşıyorum tüm oyunlarda aynı sorunları yaşıyorum. Ayrıca aynı ekran kartını aynı işlemciyi ve aynı frekans ram i kullanan arkadaşım ben fps düştü bekle diye ağlarken çatır çatır oyununu oynuyor

Sistemim:
Ryzen 3 2200G.
GTX 1050 Ti.
8 GB 2400MHz RAM.
1TB harddisk.
500W poweboost PSU.
çözebildiniz mi?

Geri
Yukarı