Ryzen 3 2200G ve GTX 750 Ti sistem BF1 düşük performans

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
BF1'de hangi ayarda oynarsam oynayayım bir türlü stabil bir oyun oynayamadım. Düşük, orta, yüksek, ultra hepsini denedim. 60 FPS üstünü göremedim. MSI Afterburner uygulamasıyla bakıyorum işlemci sürekli %100 kullanımda ekran kartım %80-60 arasında değişmekte. Resolution Scale'i yükseltirsem %100 kullanıma çıkıyor ama o zaman da inanılmaz bir FPS düşüşü yaşıyorum. İstediğim tek şey stabil bir oyun oynamak. 60 FPS benim için kafi fakat ne yaptıysam bir türlü yapamadım. 40 FPS ile oynarken bile sanki kasıyormuş gibi oynuyorum 25 FPS hissiyatı veriyor. Görsel yüksek ayarlardan bir örnek almıştım.
Sistemim;
  • Ryzen 3 2200G
  • GTX 750 Ti
  • 8GB DDR4 2400 MHZ
  • Çözünürlük 1600x900

Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Dostum darboğaz var diyenleri öncelikle sen bir unut. O işlemci'nin gtx750ti gibi bir ekran kartını besleyememesi diye bir şey yoktur. Evet resim de öyle gözüküyor fakat işlemci de bir arza olabilir.

Darboğaz sadece ekran kartında mı oluyor? Nerden nereye geldik arkadaş...

Bir hafta öncesine kadar böyle bir sorunum yoktu. Hikaye modunda bile drop yiyorum hala devam ediyor. Daha öncesinde sorunsuz oynuyordum. Format attım yine düzelmedi.

8 ve 16 GB RAM arasında ciddi seviyede CPU kullanım farkı var. Geçebilirsen 16 GB RAM'e geç. Ayrıca böyle rastgele oluyorsa sorun yetersiz RAM'den oluyordur.
Aklımdaki ilk yükseltme o zaten. Fakat bu derece bir fark olacağını hiç düşünmemiştim. Daha öncesinde oynuyordum story modda sıfır kasma zorlanmadan ama ne olduysa son birkaç gündür böyle oynayamıyorum. Diğer oyunlarda performans aynı iyi anlamda. Şimdi bir de BF4'de deneyeceğim, onda da aynı sorun olursa bakıcaz :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben aynı işlemci ile SP de sorun yaşamıyorum sabit 75 FPS alıyorum Ultra da. RAM'ler çift kanal olmalı.
Ben de sorun yaşamıyordum multiplayerda da ama bir anda oldu ben o yüzden konu açtım. En başından beri sorun yaşamıyordum geçen bir gireyim oynayım dedim bir anda böyle olmuş anlayamadım. Acaba bir ayar mı değişti bir şey mi oldu onun çözümünü arıyordum.

Serverlarda bulunan oyuncu sayısı arttıkça kullanılan RAM miktarı da artıyor. Performans'ın bu kadar düşük olmasının sebebi işlemci değil, RAM. Şu videoya bir göz atın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En ideali 12 GB RAM gibi duruyor fakat uyumsuzluk sorunları çıkabilir.

Serverlarda bulunan oyuncu sayısı arttıkça kullanılan RAM miktarı da artıyor. Performans'ın bu kadar düşük olmasının sebebi işlemci değil, RAM. Şu videoya bir göz atın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En ideali 12 GB RAM gibi duruyor fakat uyumsuzluk sorunları çıkabilir.
İçimi baya rahatlattınız burada yazan herkese teşekkür ederim. Battlefield 1'i sileyim taşınabilir harddiskimde dursun bir gün ram alınca tekrar kurarım. Hikaye modunda tabi farketmiyor oyuncu olmadığı için. Sağolun :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı