Ryzen 3 2200G ve Palit 1050 Ti performans sorunu

burakbarakli

Kilopat
Daha fazla  
Geçen yıl Ağustos ayında yaklaşık 3000₺'ye Teknobiyotik.com'dan satın aldığım:
  • İşlemci-AMD Ryzen 3 2200G
  • Anakart-ASRock AB350M
  • Ekran kartı-Palit 1050 Ti Dual OC
  • Bellek(RAM)-Adata 8GB 3000 MHz
  • HDD-Seagate Barracuda 1TB 7200RPM
  • SSD-yok
  • Güç kaynağı-High Power marka 500W 80+ PSU
  • Kasa-3 fanlı Dark marka bir kasa
Parçalı sistemimden istediğim performansı alamıyorum. Kullandığım Windows 10 orijinal değil ve kutudan çıkan işlemci soğutucuyu kullanıyorum. PUBG ve LOL oynuyorum. PUBG oynarken atladıktan sonra çok fazla kasmalar yaşıyorum ve eşyalar geç yükleniyor. LOL oynarken ara sıra oyun bir anda duruyor ve Alt+F4 LED'e kapanmıyor görev yönetisi açmak zorunda kalıyorum. SSD olmadığı için olduğunu düşünüyorum ama bu kadar da fazla gibime geliyor. Bilgisizliğim yüzünden RAM'in MHZ değerini arttıracakken voltajı biraz fazla vermişim bir hafta falan öyle kullandım. Çokta fazla değildi ama 1400 olunca kırmızı olmuştu bırakmıştım 1350 de çalışması gerekiyorumuş. Başka bir overclock yapmadım. RAM'in bozulmuş olabileceğinden şüpheleniyorum. Böyle parçaların testleri var mı? En yakın zamanda orijinal Windows 10, SSD, 8 GB daha RAM alacağım. Şimdiden buraya kadar okuduğunuz için bile teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı