Çözüldü Ryzen 3 2200G ve RX 570 Sistem Düşük GPU Kullanımı Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Japonky

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Anestezist
Yeni topladığım sistemimde Crysis 3'te GPU kullanımı %95'in altına düşüyor %10-%50'ler vs. değişiyor fakat FPS'de herhangi bir düşüş yapmıyor. Fakat sinematik sahnelerde ve oyunun bir bölümünde GPU sürekli %0'da kalarak FPS değerim 50'de kalıyor. Diğer oyunlarda da aynı şekilde GPU kullanımı düşüyor ama daha az düşüyor ve FPS'te her hangi bir sorun yaşatmıyor. Ekran kartında bir sorun olabilir mi? Garantilik bir durumu var mıdır?

• Ekran Kartı: MSI RX570 ARMOR 8GB OC
  • Anakart: Asus Prime A320M-K
  • İşlemci: Ryzen 3 2200G
  • RAM: Corsair Vengeance 8GB 2400MHz
  • SSD: Samsung 250GB 860 EVO
  • Kasa: Frisby GC-9250G GAMEMAX RAPTOR 650W

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O halde benim değerlerim de normal RAM'in frekansını arttırsam biraz daha iyi sonuç alabilirim diye düşünüyorum. Okuduğum kadarıyla bu tarz sistemler 3000 MHz istiyormuş ve Dual Channel daha iyi sonuç veriyormuş.
3000 MHz ve çift kanal yapabilirsen sorun kalmaz. Ancak RAM'i direk 3000 MHz olarak kullanınca mavi ekran sorunu olabiliyormuş. 2933 MHz hızda kullanırsan daha iyi olur.
Düzenleme: Elindeki RAM'e hız aşırtmayı düşünüyorsan 2666 MHz'den fazlasına zorlama yoksa yakabilirsin.
O halde benim değerlerim de normal RAM'in frekansını arttırsam biraz daha iyi sonuç alabilirim diye düşünüyorum. Okuduğum kadarıyla bu tarz sistemler 3000 MHz istiyormuş ve Dual Channel daha iyi sonuç veriyormuş.
3000 MHz ve çift kanal yapabilirsen sorun kalmaz. Ancak RAM'i direk 3000 MHz olarak kullanınca mavi ekran sorunu olabiliyormuş. 2933 MHz hızda kullanırsan daha iyi olur.
Düzenleme: Elindeki RAM'e hız aşırtmayı düşünüyorsan 2666 MHz'den fazlasına zorlama yoksa yakabilirsin.

Çözüm
Teşekkür ederim her hangi bir konuda iletişim kurmak istersen İmza da bilgilerim bulunmaktadır. İyi günler.
Düzenleme: İleri dönemlerde 2x8 3000 MHz almayı düşünüyorum o zamana kadar böyle idare etmeye çalışacağım eğer idare edemezsem aynı RAM'den bir tane daha alıp denemeyi düşünüyorum.

Konu çözülmüştür. Dual Channel 3000 MHz RAM kullanılmalı, bazı oyunlarda dalgalanmlar yaşanmaktadır fakat oyun içerisinde her hangi bir FPS düşüşü yaşanmamaktadır. Teşekkürler

Arkadaşın sorunu çözülmüş ama ben de sormadan edemeyeceğim: Yeni alacağım sistemde 2200G yanına 3000 MHZ 1x8 GB Ram takmayı düşünüyorum. İleride 16 yaparım dedim ama bu ilerisi en az iki sene falan. Bu durumda 2x4 daha mı mantıklı duruyor acaba? Teşekkürler.

Arkadaşın sorunu çözülmüş ama ben de sormadan edemeyeceğim: Yeni alacağım sistemde 2200G yanına 3000 MHZ 1x8 GB Ram takmayı düşünüyorum. İleride 16 yaparım dedim ama bu ilerisi en az iki sene falan. Bu durumda 2x4 daha mı mantıklı duruyor acaba? Teşekkürler.
Eger 2 sene sonra senin için sorun olmayacaksa 2x4 al çünkü 2x4'te FPS artışı oluyor 2x4'ü satıp 2x8 alırsın ileri dönemler de

Eger 2 sene sonra senin için sorun olmayacaksa 2x4 al çünkü 2x4'te FPS artışı oluyor 2x4'ü satıp 2x8 alırsın ileri dönemler de

Değil mi? Senin sistem ne durumda şu an güncel oyunlarda? Ben buradaki konuda almayı düşündüğüm sistemi paylaştım. Aşağı yukarı aynı. Ekran kartsız kullandıysan nasıl bir performans alıyorsun? 2400G daha mı iyi olur acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı