Ryzen 3 2200G ve RX 570 Sistem Toplama

EnesxCelik

Centipat
Malum yaz geldi bir bilgisayar toplamak istiyorum fakat darboğaz yapar mı yapmaz mı, nasıl performans verir sormak istedim. Bilgisayar parçaları şunlar:

İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G Socket AM4 3.7GHz 6MB Önbellek 65W İşlemci
Anakart: MSI A320M PRO-M2 AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200MHz (O.C.) USB 3.1 Anakart
RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) Flare X DDR4 2400MHz CL16 1.2V AMD Ryzen Uyumlu Dual Kit RAM
Ekran Kartı: MSI RX570 ARMOR 4G OC 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
Kasa: RAMPAGE NEW STYLE 2x120mm FAN USB 3.0 MidT ATX GAMING KASA
Harddisk: Toshiba 3.5" 1TB SATA 3.0 32MB Önbellek 7200RPM Harddisk
Güç kaynağı:T HERMALTAKE SMART RGB 80PLUS 500W

Son düzenleyen: Moderatör:
409647

Buradaki parçalara ek olarak, THERMALTAKE LITEPOWER 550W GÜÇ KAYNAĞI
Crucial 240GB SSD alın 3500 TL civarı yapıyor.

Sisteme 120-240 gb ssd eklemek çok mantıklı olacak.. Oyunlar olsun masaüstü olsun gerçekten çok hızlandırır.. ve benim düşüncem işlemci, ekran kartına göre biraz düşük kalabilir.. Eğer online oyunlar oynayacaksanız örn: (pubg,rust,bf5) işlemciye daha öncelik vermeniz gerekli fakat karta diyecek bir lafım yok.. fiyatına göre en iyisi denilebilir.. işlemci tarafına birazcık daha bütçe ekleyerek r5 1600x-2600 gibi işlemciler alınırsa daha işlevli olacağını düşünüyorum yada donanım arşivinin veya Webtekno gibi önemli teklonoji kanallarının önermiş olduğu ( V4 veya Webtekno silver) pc lerinede bakabilirsin. bence onlardan birisini almayı düşün çünkü gerçekten çok iyi sistem toplamışlar.. Neyse kg :)

Sisteme 120-240 gb ssd eklemek çok mantıklı olacak.. Oyunlar olsun masaüstü olsun gerçekten çok hızlandırır.. ve benim düşüncem işlemci, ekran kartına göre biraz düşük kalabilir.. Eğer online oyunlar oynayacaksanız örn: (pubg,rust,bf5) işlemciye daha öncelik vermeniz gerekli fakat karta diyecek bir lafım yok.. fiyatına göre en iyisi denilebilir.. işlemci tarafına birazcık daha bütçe ekleyerek r5 1600x-2600 gibi işlemciler alınırsa daha işlevli olacağını düşünüyorum yada donanım arşivinin veya Webtekno gibi önemli teklonoji kanallarının önermiş olduğu ( V4 veya Webtekno silver) pc lerinede bakabilirsin. bence onlardan birisini almayı düşün çünkü gerçekten çok iyi sistem toplamışlar.. Neyse kg :)
Gta 5 fivem oynamayı düşünüyorum. Biraz para ekleyip hem ssd hemde hdd alacağım sağolun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı