Ryzen 3 2200G ve RX 570 Sisteme Kaç W PSU Gerekir?

• Konuyu başlatan Juno
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 2B

Juno

Decapat
Yer
Türkiye
Merhaba sevgili forumdaşlar. Aşağıda almak istediğim sistemin özelliklerini belirteceğim. Lütfen bana kaç W PSU'ya ihtiyacım olduğunu söyler misiniz?

• İşlemci - Ryzen 5 1600
  • Anakart - MSI B450M PRO-M. 2 V2
  • RAM - Kingston 8 GB HyperX Fury 3200MHz
  • Ekran Kartı - MSI RX570 Armor 4G OC
  • Diğer - Wi-Fi Adaptörü, 2 adet fan ve USB girişleri vs.

Son düzenleme:
Estağfirullah ne demek. :)

Aerocool'un Cylon serisi PSU ve kasasını seçtim. İkisi birden çok hoş bir kombin olduğu ve uzun süredir PSU'nun 600W'lık versiyonu alacağım sitede bulunmadığı için 500W almayı tercih ediyorum.
Cylon serisi kasalar için hava sirkülasyonu kötü diyorlar. Kasa ve PSU için bütçeniz nedir ? Belki daha iyisini almanıza yardımcı olabilirim/olabiliriz.

Cylon serisi kasalar için hava sirkülasyonu kötü diyorlar. Kasa ve PSU için bütçeniz nedir ? Belki daha iyisini almanıza yardımcı olabilirim/olabiliriz.
Hemen hemen 500 - 550 TL arasında. Alacağım kasanın maksimum anakart boyutunu mATX tutmaya çalışıyorum çünkü maksimum desteği ATX olan bir kasaya mATX anakart takınca (daha önceden takmıştım) yandan görüntüsü çok kötü oluyor. Offroad aracına Toros tekeri takmak gibi.

Edit - Ayrıca küçük ve kompakt kasaları her zaman daha çok sevmişimdir.

İşlemciyi yanlış yazmışım kusura bakmayın. Evet R5 1600 alacağım çünkü R3 2200G ani fps düşüşü ve darboğaz gibi sorunlar yaratıyormuş diye duydum.

Merhaba;

Halen R3 2200G kullanıyorum ve ekran kartım MSI 1050 Tİ. Bu zamana kadar hiç bir FPS düşüşü yaşamadım gerekli ayarları yaparak. Ayriyetten PUBG gibi sistem gerektiren bir oyunda bile çok rahat yayın yapabiliyordum. Buradaki videolara bakabilirsiniz. Twitch

Şuan 2. serilerin fiyatı ucuzladı. Ryzen 5 2600x veya 2600 alabilirsin. Ryzen 2600x 1135 TL

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı