Ryzen 3 2200G ve RX 570 Sisteme Kaç W PSU Gerekir?

• Konuyu başlatan Juno
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 2B

Juno

Decapat
Yer
Türkiye
Merhaba sevgili forumdaşlar. Aşağıda almak istediğim sistemin özelliklerini belirteceğim. Lütfen bana kaç W PSU'ya ihtiyacım olduğunu söyler misiniz?

• İşlemci - Ryzen 5 1600
  • Anakart - MSI B450M PRO-M. 2 V2
  • RAM - Kingston 8 GB HyperX Fury 3200MHz
  • Ekran Kartı - MSI RX570 Armor 4G OC
  • Diğer - Wi-Fi Adaptörü, 2 adet fan ve USB girişleri vs.

Son düzenleme:
Merhaba sevgili forumdaşlar. Aşağıda almak istediğim sistemin özelliklerini belirteceğim. Lütfen bana kaç W PSU'ya ihtiyacım olduğunu söyler misiniz?

• İşlemci - Ryzen 3 2200G
Madem ekran kartı kullanacaksınız o zaman R5 1600 almanız daha mantıklı bence. Ama hala bunda ısrarcıysanız siz bilirsiniz. Sorunuza gelecek olursak 500W- 600W arası yeterli olacaktır.

• İşlemci - Ryzen 3 2200G
İşlemciyi yükseltebilirsiniz 550W PSU size yetecektir.

Madem ekran kartı kullanacaksınız o zaman R5 1600 almanız daha mantıklı bence. Ama hala bunda ısrarcıysanız siz bilirsiniz. Sorunuza gelecek olursak 500W- 600W arası yeterli olacaktır.
İşlemciyi yanlış yazmışım kusura bakmayın. Evet R5 1600 alacağım çünkü R3 2200G ani fps düşüşü ve darboğaz gibi sorunlar yaratıyormuş diye duydum.

• İşlemci - Ryzen 5 1600
Eğer kasanız yoksa Corsair Carbide Spec-delta Rgb 550w 80+ Mid Tower - n11.com
bunu alabilirsiniz içerisinde 550W PSU bulunuyor.

Eğer sadece PSU alacaksanız FSP500-60AHBC 500W Aktif PFC Güç Kaynağı fp500 FSP | Trendyol bunu alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı