Ryzen 3 2200G'den Ryzen 5 5600G'ye geçmeye değer mi?

hollowdalton

Hectopat
RAM
G.Skill RipjawsV F4-3000C16S-8GVRB 8GB 3000Mhz DDR4 Ram
Anakart
Gigabyte B450m S2H
Ryzen 3 2200G kullanıyorum. Hepsiburada ve Nays ile İndirimlerle 2350 TL'ye denk geliyor. Aşırı güç isteyen oyunları oynamıyorum ama genel olarak performanslarına baktığımda benzer performans gösteriyor gibi. Değiştirmek istememin sebebi yeni zamlar gelmeden ufak çaplı bir sistem güncellemesi yapmak. Bazı uygulamaları açarken yavaşladığını hissediyorum. Ekran kartı almayı düşünmüyorum. O yüzden 5600 yerine 5600G'yi tercih ediyorum.
Sizce Ryzen 3 2200G'den Ryzen 5 5600G'ye geçmeye değer mi?

Ryzen 3 2200G kullanıyorum. Hepsiburada ve Nays ile İndirimlerle 2350 TL'ye denk geliyor. Aşırı güç isteyen oyunları oynamıyorum ama genel olarak performanslarına baktığımda benzer performans gösteriyor gibi. Değiştirmek istememin sebebi yeni zamlar gelmeden ufak çaplı bir sistem güncellemesi yapmak. Bazı uygulamaları açarken yavaşladığını hissediyorum. Ekran kartı almayı düşünmüyorum. O yüzden 5600 yerine 5600G'yi tercih ediyorum.
Değer arada çok performans var.

Ryzen 3 2200G kullanıyorum. Hepsiburada ve Nays ile indirimlerle 2350 TL'ye denk geliyor. Aşırı güç isteyen oyunları oynamıyorum ama genel olarak performanslarına baktığımda benzer performans gösteriyor gibi. Değiştirmek istememin sebebi yeni zamlar gelmeden ufak çaplı bir sistem güncellemesi yapmak. Bazı uygulamaları açarken yavaşladığını hissediyorum. Ekran kartı almayı düşünmüyorum. O yüzden 5600 yerine 5600G'yi tercih ediyorum.

Sistemine RX 6400 eklersen cok daha iyi olur.

Ekran kartı almak istememek nedendir hocam? Merakımdan soruyorum, sorgulama olarak algılamayın lütfen.

Hocam şöyle arada LoL, CS:GO'ya da MMORPG oyunlar oynuyorum. Genel olarak YouTube, film tarzı şeyler yapmak için kullandığım için ekran kartına para vermek şu an benim için gereksiz geliyor. O yüzden sadece işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum. Hemde elimdeki işlemciyi de sattığım da 1200 1300 TL'ye gelmiş olacak işlemci. O yüzden hazır indirimi varken değiştireyim diyordum

Hocam şöyle arada LoL, CS:GO'ya da MMORPG oyunlar oynuyorum. Genel olarak YouTube, film tarzı şeyler yapmak için kullandığım için ekran kartına para vermek şu an benim için gereksiz geliyor. O yüzden sadece işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum.
Teşekkür ederim, dediğim gibi merak etmiştim de. Yanlış anlamayın tekrar sorgulama anlamında sormadım kesinlikle. Bilgisayarı çok az kullanıyorsunuz sanırım. 5600G'yi alıp, 2200G'yi de satabilirsiniz bence değer. İşlemci anlamında çok çok daha güçlü bir işlemci. Sanırım grafik kısmında o kadar bariz fark yok gibi ama... Bence geçmelisin.

Geri
Yukarı