Ryzen 3 2200G'den Ryzen 5 5600G'ye geçmeye değer mi?

Teşekkür ederim, dediğim gibi merak etmiştim de. Yanlış anlamayın tekrar sorgulama anlamında sormadım kesinlikle. Bilgisayarı çok az kullanıyorsunuz sanırım. 5600G'yi alıp, 2200G'yi de satabilirsiniz bence değer. İşlemci anlamında çok çok daha güçlü bir işlemci. Sanırım grafik kısmında o kadar bariz fark yok gibi ama... Bence geçmelisin.

Hocam sizi yanlış anlamadım. Genelde hafta sonları fazla kullanıyorum. Genellikle Silkroad Online oynuyorum. Bu oyun için ekran kartına ihtiyaç yok gibi bir şey. 1- 1,5 yıl sonra falan kendime güzel bir sistem toplamayı düşünüyorum. 3 yıldır aynı işlemciyi kullandığım için ufak çaplı bir güncelleme yapmak istiyordum. Ekran kartına ihtiyaç az ihtiyaç duyan oyunlarda idare etsin hem de Excel, PowerPoint veya arada Photoshop kullanıyorum. Bunlarda işimi görsün istiyorum.

Hocam sizi yanlış anlamadım. Genelde hafta sonları fazla kullanıyorum. Genellikle Silkroad Online oynuyorum. Bu oyun için ekran kartına ihtiyaç yok gibi bir şey. 1- 1,5 yıl sonra falan kendime güzel bir sistem toplamayı düşünüyorum. 3 yıldır aynı işlemciyi kullandığım için ufak çaplı bir güncelleme yapmak istiyordum. Ekran kartına ihtiyaç az ihtiyaç duyan oyunlarda idare etsin hem de Excel, PowerPoint veya arada Photoshop kullanıyorum. Bunlarda işimi görsün istiyorum.
5600G güzel olur o zaman. Oyunda pek bir şey diyemem ama masaüstü kullanımınızda çok hissedersiniz.

Yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Şimdilik 1 sene idare edecek bir sistem olduğunu düşünüyorum.
İdare etme konusu kişiden kişiye değişir tabi. Bana verin bir HD6870 ekran kartı bana o 15 yıl da yeter yeni oyun oynamayacaksam, nostalji seviyorsam. Sizin ne kadar performans beklediğinizle alakalı bir durum.

Muhtemelen değecektir. WoW'u hazır ayar 3'te 144FPS ile 5700G'de oynayabiliyorum.

Bende genellikle silkroad Online, LoL ve arada CS:GO oynuyorum. Sadece CS:GO'da biraz FPS düşük oluyordu 90-150 arası onun dışında diğer oyunlarda sıkıntı yaşamıyordum. Herhalde CS:GO'da da daha rahat olur.

İdare etme konusu kişiden kişiye değişir tabii. Bana verin bir HD6870 ekran kartı bana o 15 yıl da yeter yeni oyun oynamayacaksam, nostalji seviyorsam. Sizin ne kadar performans beklediğinizle alakalı bir durum.

Şöyle diyeyim 950, 1070, 2060 modellerini kullandım. Mecburiyetten satmak durumunda kaldığım için sattım. Oynadığım oyunları göz önüne aldığımda Ryzen 3 2200G neredeyse hepsinde istediğimi verdi diyebilirim. Ama artık küçük güncelleme yapmak istedim. Durum olsa Ryzen 5 5600 ve RTX 3060 Ti güncellemesinden yanaydı gönlüm. Ama ikisi yaklaşık 10-11 bin TL'ye geldiği için biraz beklemem gerekiyor. Borç falan derken anca şimdilik bu kadar oluyor😀

Yeni konular

Geri
Yukarı